چهارشنبه, 2 آبان 1397
در جمع خبرنگاران صورت گرفت:
تشریح مصوبات هفتمین اجلاس شورای عالی استان‌ها از زبان نائب رئیس/ تصویب طرح اصول و سیاست های مدیریت یكپارچه شهری
۱۴۷۸۳
 ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ 
۱۵:۳۵:۳۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

علیرضااحمدی پس از پایان اجلاس هفتم شورای عالی استانها با حضور در جمع خبرنگاران به تشریح مصوبات این اجلاس پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها؛ علیرضااحمدی نایب رئیس شورای عالی استان‌ها در هفتمین اجلاس شورای عالی استان‌ها که امروز(پنجشنبه) برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران به بیان مصوبات امروز جلسه پرداخت.

نایب رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه در جلسه امروز چند طرح داشتیم، گفت: دو طرح دو فوریتی داشتیم که هم دو فوریتی و هم مفادشان تصویب شد و هم یک طرح یک فوریتی داشتیم که پس از تصویب به کمیسیون ارجاع شد.

 

وی با اشاره به از رسمیت خارج شدن جلسه در ساعت پایانی آن گفت: به این دلیل نتوانستیم طرح را به صورت رسمی مورد مشورت قرار دهیم، لذا این طرح بررسی نشد و جلسه را به اتمام رساندیم.

 

وی با بیان اینکه طرح دورفوریتی اصول و سیاست های مدیریت یکپارچه شهری در اجلاس امروز شورای عالی استانها مصوب شد، افزود: این طرح اثرات زیادی  در پیشبرد اهداف شوراها در سراسر کشور می‌گذارد که اگر این طرح به مجلس ارائه شود و در آنجا اعلام وصول شود و به عنوان طرح به تصویب برسد، ثمرات خوبی را برای شوراها و شهرداری‌های سراسر کشور به همراه خواهد داشت.

 

نائب رئیس شورای عالی استان‌ها در پاسخ به سوالی در خصوص لغو شدن اسکان اعضای شورای عالی استان‌ها در هتل اسپیناس و میزان صرفه جویی در هزینه‌ها در پی این تصمیم گفت: من از رقم صرفه‌جویی خبر ندارم، اما در آن شرایط هزینه‌های زیادی اتلاف می‌شد.در حال حاضر اعضایی که به تهران می‌آیند، خودشان محل اسکانشان را انتخاب می‌کنند.

احمدی در خصوص هزینه برگزاری هر اجلاس شورای عالی استان‌ها گفت: صورت هزینه‌های آن موجود است و کمتر از 500 میلیون تومان هزینه دارد و هزینه حقوق پرسنل در مرکز از طریق شورای عالی استان‌ها پرداخت می‌شود، اما با این تصمیمی که گرفته شده تا به جای اسکان اعضا در هتل هزینه‌های آن به اعضا پرداخت شود، در هزینه‌ها صرفه‌جویی شده است.

وی افزود: در حال حاضر به صورت منظم حقوق دبیرخانه پرداخت می‌شود و ما با 60 نیرویی که در استان ها داریم، در حال انجام امورات مربوطه هستیم.

 

گفتنی است؛ در این جلسه اصلاح قانون الحاق برخی موارد به قانون تنظیم‌بخشی از مقررات مالی دولت تصویب شد. همچنین اعضای شورا نحوه فعالیت و استقرار مطب پزشکان دفاتر اسناد رسمی، ازدواج و طلاق‌ و دفاتر نشریات را تصویب کردند. در نهایت به دلیل خارج شدن جلسه از رسمیت خود، بررسی دستور عمل نحوه نظارت و ارزیابی شورای عالی استان ها انجام نشد.

 

انتهای پیام/


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0