چهارشنبه, 2 آبان 1397
نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان ها:
عزل و نصب های سیاسی در آموزش پرورش خوزستان امر آموزش را مختل كرده است / آب شور سبب از بین رفتن نخلستان ها در خوزستان
۱۴۷۸۱
 ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ 
۱۵:۲۰:۱۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

محمدنصاری با بیان اینکه عزل و نصب ‌های سیاسی از عمده ‌ترین مشکلات آموزشی خوزستان است، گفت: این امر تحصیل و آموزش را قربانی کرده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، عدنان محمدنصاری نماینده خوزستان در شورای عالی استان ها در نطق پیش از دستور هفتمین جلسه شورای عالی استان ها که امروز(پنجشنبه) در محل مجلس قدیم برگزار شد، افزود: مردم استان خوزستان به استان های دیگر برای درمان و مداوا مراجعه می‌ کنند که این موضوع بیان کننده ارائه نشدن خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی در این استان است.

 

وی خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: شایسته نیست که در رسانه ‌ها مسمومیت چندین نفر از هموطنانمان در شهرستان رامهرمز سرتیتر رسانه‌ها شود.

 

محمدنصاری ادامه داد: از آقای وزیر می خواهم نظارت خود را در مسائل بهداشتی افزایش دهند مشکل ریزگردهای استان خوزستان اساسی است و راه حل اساسی می خواهد تا کی می توان شاهد بیشترین آلودگی در برخی از شهرهای استان خوزستان باشیم که جان مردم را به خطر انداخته است.

 

محمدنصاری افزود: از شهرستان ‌ها و بخش‌ های استان خوزستان که سازمان تامین اجتماعی وجود دارد فقط از بیمه‌ شدگان پول می‌ گیرند و بیمه شدگان برای خدمات درمانی ناگزیر به پیمودن مسیرهای 100 کیلومتری می شوند لذا تقاضا می شود برای این شهرها و بخش ها درمانگاه تامین اجتماعی ساخته شود.

 

نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان ها گفت: آقای وزیر سربازان بهداشتی شما بهورزان هستند که در روستاهای محروم در بدترین شرایط کار می کنند، بنابراین تقاضا می شود که مشاغل آنها به مشاغل سخت محسوب شود و 2 سال آموزش بهورزی به سنوات خدمتشان اضافه شود.

 

محمدنصاری با بیان اینکه عزل و نصب ‌های سیاسی از عمده ‌ترین مشکلات آموزشی خوزستان است، گفت: این امر تحصیل و آموزش را قربانی کرده است.

 

وی با بیان اینکه خوزستان دارای نعمت ‌های فراوانی چون آب، خاک، گاز، پالایشگاه، پتروشیمی، صنایع، معادن، آبراه‌ های آزاد، راه آهن، بندر و گمرک است، گفت: متاسفم از اینکه با وجود این نعمت‌ ها روز به روز به محرومیت‌ های خوزستان بیشتر می‌شود.

 

نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان ها با بیان اینکه هر چقدر صنایع افزایش پیدا کند، جوانان بیشتر بیکار می‌شوند، افزود: پس از گذشت یک هفته در خوزستان زمین‌ های کشاورزی زیادی در حال خشک شدن هستند.

 

 

محمدنصاری تصریح کرد: با اجرای پروژه‌های عظیم کشاورزی نزدیک به دو میلیون نخل خرمای خوزستان از بین رفته است.

 

وی با اشاره به اینکه چندین سال در خوزستان میلیارد‌ها تومان در طرح‌ های کشاورزی هزینه شد، خاطرنشان کرد: در مدت یک هفته و با ورود آب شرب به زمین‌های کشاورزی آبادان، خرمشهر و اروندکنار همه بودجه‌ها و اعتبارات و کار 20 ساله صدها مهندس، طراح،‌ مجری و پول بیت المال به باد رفته و زمین‌های کشاورزی تبدیل به شوره زار شده است.

 

وی با بیان اینکه در چند روز اخیر شاهد بحرانی ‌ترین روزهای خوزستان بودیم، تصریح کرد: روزهای سختی که مردم را نگران کرد و اشتغال خوزستان را در معرض خطر قرار داد، در روزهای اخیر صورت گرفته است.

 

محمدنصاری تصریح کرد: آب شور در حال از بین بردن نخل‌های کشاورزان است و از وزیر کشاورزی می‌خواهم که کارشناسان متخصص در خوزستان را برای حل بحران آب مامور کند و با مشاهده وضعیت خوزستان، به داد کشاورزان و نخل داران آن برسد.

 

نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان ها با بیان اینکه خوزستان در مسائل فرهنگی و بهداشتی با مشکلاتی مواجه است، تصریح کرد: کمبود معلم و نبود سرویس مناسب برای رفت و آمد معلمان دو مشکلی است که این استان از آن رنج می‌برد و سطح آموزش را به طور محدود پایین آورده و دانش آموزان را با فقر تحصیلی مواجه کرده است.

 

وی یکی دیگر از عمده ترین مشکلات خوزستان را عزل و نصب‌های سیاسی در آموزش و پرورش برشمرد و تاکید کرد: این امر تحصیل و آموزش را قربانی کرده است.

 

محمدنصاری با بیان اینکه در خوزستان نزدیک به دو هزار شناور صیادی وجود دارد، تصریح کرد: هر کدام از آ‌نها برای 6 نفر شغل ایجاد می‌کند، اما برای این شناورها محدودیت صید فصلی ایجاد شده، در حالیکه هیچ جایگزینی برای این فصل‌ها توسط شیلات تعریف نشده است و آنچنان عرصه را بر صیادان تنگ کرده که خیلی از آنها قصد فروش شناورهای خود را دارند.

 

وی افزود: راه‌های مواصلاتی استان علاوه بر پر خطر بودن زیرساخت‌های خود، در اثر تردد بیش از حد خودروهای سنگین فرسوده هستند.

 

نصاری با اشاره به سفرهای راهیان نور و چذابه و شلمچه و همچنین استقبال زائران برای شرکت در مراسم اربعین حسینی، گفت: این وضعیت حجم تردد جاده‌ای را چند برابر کرده است، در حالیکه خوزستان در مقابل این آسیب‌ها هیچ خدماتی برای جبران دریافت نمی‌کند.

 

وی خطاب به رئیس جمهور یکی از مهمترین دلایل وجود مشکلات در استان را عدم گزارش صحیح برخی از مدیران کل استان به دولت دانست و بیان کرد: آقایان برای حفظ مناصب و سمت های خود حقیقت را کتمان می کنند و همین امر سبب شده است تصمیم گیری های دولت برای خوزستان همراه با واقعیت نباشد.

پایان پیام/DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0