چهارشنبه, 2 آبان 1397
سرپرست مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان ها:
نقش شورای عالی استان ها و وزارت كشور در توسعه روستاها كلیدی است
۱۴۷۷۱
 ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ 
۱۰:۴۴:۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

دشتی با بیان اینکه نقش شورای عالی استان ها و وزارت کشور در توسعه روستاها کلیدی است تصریح کرد: در شورای عالی استان ها برنامه منظمی برای آموزش شوراها به ویژه شورای روستاها تدوین شده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، علی دشتی سرپرست مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان ها در کارگاه آموزش شورای شهرستان نظرآباد که به همت شورای استان البرز و با همکاری شورای عالی استان ها برگزار می شد با تاکید بر اهمیت جایگاه شورای روستا ها گفت: با توجه به نحوه شکل گیری و ساختار شورای عالی استان ها این نکته مهم است که بدانیم شورای روستاها مورد تاکید این نهاد فرادستی شورایی هستند. ما معتقدیم شورای عالی استان ها از شوراهای شهر و روستا تشکیل شده است.

 

وی افزود: یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی این است که عضو شورای روستا می تواند در عالی ترین سطح تصمیم گیری کشور حضور یابد و همین ساختار شوراها و شورای عالی استان ها سبب این دستآورد شده است.

 

دشتی با بیان اینکه روستاها در برنامه توسعه کشور بسیار مظلوم واقع شده اند بیان کرد: توسعه در ایران بدون توجه به روستاها برنامه ریزی می شود. حتی کمیسیون هایی دولت و مجلس به روستاها اختصاص داده نشده است در حالی که روستا باید در اولویت باشد.

 

سرپرست مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان ها با بیان اینکه نقش شورای عالی استان ها و وزارت کشور در توسعه روستاها کلیدی است تصریح کرد: در شورای عالی استان ها برنامه منظمی برای آموزش شوراها به ویژه شورای روستاها تدوین شده است.

 

وی ادامه داد: البته ما معتقدیم که آموزش نباید فقط برای شوراها باشد بلکه باید آموزش چندجانبه را در پیش گرفت. در همین راستا نیز با معاونت حقوقی ریاست جمهوری رایزنی هایی انجام داده ایم که مقرر شد تفاهمنامه ای برای آموزش مدیران در سطوح مختلف اجرا شود.

 

دشتی با تاکید بر کیفیت سطح آموزش شوراها اضافه کرد: ما تلاش می کنیم در زمینه اموزش از اساتید با تجربه و متخصص استفاده کنیم.

پایان پیام/


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0