پنج‌شنبه, 2 آبان 1398
رئیس شورای اسلامی استان خوزستان:
باز كردن یكباره دریچه سدها، باعث خسارت زیادی به مبلمان شهری، فضای سبز و كشاورزان استان خوزستان شد
۱۱۶۵۷
 ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ 
۱۳:۵۵:۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

موسوی گفت: باز کردن یکباره دریچه سدها باعث زیر آب رفتن حاشیه شهرها و روستاهای کنار رودخانه و وارد شدن خسارت های زیادی به مبلمان شهری، فضای سبز و کشاورزان شده است.

سید رضا موسوی رئیس شورای اسلامی استان خوزستان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها با اشاره به بارندگی های اخیراظهار داشت: باز کردن یکباره دریچه سدها باعث زیر آب رفتن حاشیه شهرها و روستاهای کنار رودخانه و وارد شدن خسارت های زیادی به مبلمان شهری، فضای سبز و کشاورزان شده است که می شد با باز کردن دریچه ها از چند روز قبل  و خروجی تدریجی آب این سیل را کنترل کرد.

وی در ادامه مشکلاتی مانند گرد و غبار، اپیدمی سرطان ناشی از آن، سد گتوند و شوری زمین های کشاورزی پایین دست آن و اراضی وسیع دیم در خوزستان را مهمتر از سیل اخیر عنوان کرد و خواستار پیگیری آنها شد و تصریح کرد: کشاورران خوزستانی به علت کم آب بودن کارون حق کشت تابستانه ندارند.

رئیس شورای اسلامی استان خوزستان با اشاره به تخصیص دو هزارم درصد حق سهم نفت استان تابعه خود تصریح کرد: این تخصیص، کنترل گرد و غبار را در پی خواهد داشت و عدم انتقال آب از سرچشمه ها برای مصارف غیر شرب نیز می تواند باعث رونق دوباره این استان شود.


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0