چمران:
تنها نیم درصد محصولات ارگانیك تولید می‌شود / توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل تهران یك نیاز ضروری است
SubTitle
 ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ 

رئیس شورای عالی استان ها با ابراز ناراحتی از اینکه سهم تولیدات محصولات ارگانیک تنها نیم درصد است تأکید کرد باید ساز و کاری فراهم شود تا سهم محصولات ارگانیک افزایش یابد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، مهدی چمران در سیصد و نوزدهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به تولید محصولات ارگانیک گفت: در حال حاضر سهم تولید محصولات غذایی ارگانیک نیم درصد است و این نیم درصد نیز در کشور های حاشیه خلیج فارس به فروش می رسد و لذا تولید کنندگان این محصول خود را درگیر مسائلی نظیر راه اندازی غرفه در نمایشگاه محصولات ارگانیک نمی کنند.

چمران ادامه داد باید ساز و کاری فراهم شود تا سهم تولید این محصولات افزایش یابد.

 

رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه، در حال حاضر زیر ساخت های مورد نیاز برای حمل و نقل عمومی کارا، در شهر تهران فراهم شده است همچنان که دو خط مترو 6 و 7 در آستانه بهره برداری قرار دارد اما مشکل اینجا است که واگن برای جابجایی مسافران در این خطوط وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 3 میلیون مسافر از طریق خطوط مترو جابجا می شوند که کمبود واگن ها سبب تاخیر در فاصله زمانی حرکت قطار ها می شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: این در شرایطی است که شهرداری تهران نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان در توسعه مترو در سال جاری هزینه کرده است و دولت نیز باید همپای این مبلغ در راستای توسعه مترو و فراهم آوردن تجهیزات کمک کند اما متاسفانه نه امسال بلکه سالهای های قبل نیز اعتبار مورد نیاز از سوی دولت تخصیص داده نشده است.

 

چمران تصریح کرد: وقتی توسعه سخت افزاری مترو محقق می شود اما واگنی برای جابجایی مسافران نیست طبیعی است که معضل ترافیک حل شدنی نباشد.

 

رئیس شورای عالی استان ها گفت: در جلسه چهارشنبه با وزیر کشور و مسئولان ذیربط نیز این موارد را توضیح دادیم که مورد پذیرش از سوی وزیر کشور و دیگر مسئولان قرار گرفت.

 

چمران خاطر نشان ساخت: تخصیص اعتبارات از سوی دولت کار سختی نیست و می توانند این اعتبارات را یا از محل تامین فاینانس ها و یا از محل یک میلیارد دلار صندوق ذخیره ارزی که قبل تر ها تصویب شده تخصیص دهند.

 

رئیس شورای عالی استان ها با اشاره به سالروز شهادت میرزا تقی خان امیرکبیر گفت: امیر کبیر یک سیاستمدار و یک مصلح اجتماعی بود که امیدواریم زندگی او سرلوحه و سرمشقی برای مسئولان کشور باشد.

 

پایان پیام/


نمایش تعداد بازدیدها : 162