جمعه, 4 خرداد 1397

نماینده استان گلستان در شورای عالی استانها:رمز موفقیت شوراها کلمه زیبای تعامل است
۱۸۴۶
 ۱۳۸۹/۰۷/۲۹ 
۱۳:۴۵:۱۵

خبرگزاری شوراها- مرکز: نماینده استان گلستان در شورای عالی استانها با اعلام اینکه رمز موفقیت شوراها کلمه زیبای تعامل است، گفت: تعامل به معنای کوتاه آمدن نیست بلکه فکرها را در قالب بارش فکری که موجب طرح و لایحه می شود کنار هم چیدن است. این تعامل با همین معنا در سفر سوم ریاست جمهوری و برگزاری اجلاس ادواری روسای شوراهای استان – سراسر کشور، که مابین مجموعه استانداری و شورای اسلامی استان گلستان به تحقق پیوست.
به گزارش خبرگزاری شوراها، متن کامل نطق پیش ازدستور خواجه نماینده استان گلستان در شورای عالی استانها به شرح زیر است:
هنگامی که عشق مردم به شما اشاره ای کرد از پی اش بروید، هرچند راهش سخت و ناهموار باشد.
هنگامی که با بالهایش شما را می گیرد، تسلیمش شوید، گرچه ممکن است تیغ نهفته در میان پرهایش مجروحتان کند.
وقتی با شما سخن می گوید، باورش کنید، گرچه ممکن است صدایش رویاهایتان را پراکنده سازد.
اما چون عشق مردم باشد، سهل است مشکلات.
اعوذ با... من الشیطان الرجیم. بسم ا... الرحمن الرحیم. «والذین استجیبوا لربهم اقاموا الصلواه و امرهم شوری بینهم و مما رزقناهم ینفقون»
به نام روشنایی بخش دلها و دیده ها، تدبیرکننده روزها و شبها، متحول کننده احوال عالم به شهادت بهار پرنشاط طبیعت که همه حیات به قضا و قدر الهی سر به فرمان گشته اند و تسبیح گوی رب العالمین هستند.
با عرض سلام و درود به ارواح پاک طیبه شهدا، امام شهدا آن شخصیت مستغنی الوصف، معمار کبیر انقلاب، حضرت امام راحل و آرزوی طول عمر بابرکت وبا عزت به مقام معظم رهبری و توفیق روزافزون به دولت عدالت محور و عدالت گستر و مهرورز جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد، و تقدیم صمیمانه ترین احترامات وخالصانه ترین درودها به حضور هیأت رئیسه جدید و اعضاء شورای عالی استانها و جناب آقای دکتر حسینی وزیر محترم اقتصاد و دارایی.
در پی سفرهای استانی هیأت دولت به جای جای ایران اسلامی، استان نوپای گلستان در هفته های اخیر میزبان سومین سفر پرخیر و برکت دولت عدالت و مهرورز بود که برنامه ریزی های استاندار محترم و مجموعه استانداری در تمهید مقدمات و استقبال کلیه مسئولین از ریاست محترم جمهوری اسلامی جناب آقای احمدی نژاد و هیأت دولت، خصوصاً ازطرف اقشار مختلف مردم شریف و نجیب استان گلستان، قابل تقدیر و ستایش است.
استان گلستان که رنگین کمانی از قومیتها با فرهنگهای متنوع که در حقیقت نگارستان ایران اسلامی است، استقبال این رنگین کمان ها از رئیس جمهور مردمی و هیأت دولت بی سابقه بود. همچنین بدواً از حسن درایت ریاست محترم شورای عالی استانها جناب آقای مهندس چمران و مجموعه هیأت رئیسه و دبیرخانه شورای عالی استانها در برگزاری اجلاس ادواری روسای شورای استانهای سراسر کشور که همزمان با سفر سوم هیأت دولت به استان گلستان انجام گردید مراتب تقدیر و تشکر استاندار محترم  و مجموعه مدیران کل و اعضاء محترم شورای اسلامی استان گلستان را پذیرا باشید.
برنامه ریزی جناب آقای مهندس چمران برای حضور سبز رئیس جمهور محترم ، استاندار استان گلستان، مجموعه مدیران کل در اجلاس دوره ای روسای شورای استانهای سراسر کشور حکایت از  نگاه بلند جنابعالی ومجموعه دولت به جایگاه شوراها را داشته و در نوع خود بی نظیر بود که روسای شورای استانهای سراسر کشور در استان گلستان آن را به عینه دیدند. بی شک بیان بخشی از فعالیتهای شورایی که از متن مردم برخواسته اند چالشهای فراروی شوراها پیشنهادات سازنده و انتظارات براساس مر قانون اساسی توسط رئیس شورای عالی استانها جناب آقای مهندس چمران درحضور رئیس جمهور و برخی دیگر از مسائل اساسی توسط روسای شوراهای استان مازندران، آذربایجان غربی، بوشهر، حقیقتاً در دلها به جا و به حق و قابل تحسین بوده و انصافاً نگاه ریاست محترم جمهوری هم به جایگاه شوراها بسیار خوب و در مهمترین نکته که بحث تصدی گریها و مدیریت واحد شهری در این جلسه بود، نظر مساعد خود را اعلام کردند که ایجاد شرایط و پیشنهادات را برعهده شورای عالی استانها گذاشتند. دوستان عزیز اعضاء محترم شورای عالی، نکته بسیار ظریفی را می خواهم اشاره بکنم که رمز پیروزی و موفقیت شوراست و آن کلمه زیبای تعامل است. تعامل کوتاه آمدن نیست بلکه فکرها را در قابل بارش مغزی که موجب طرح و لایحه می شود کنارهم چیدن است که این تعامل زیبا با همین معنا، در سفر سوم ریاست جمهوری و برگزاری اجلاس دوره ای روسای شورای اسلامی استانهای سراسر کشور مابین مجموعه استانداری و شورای اسلامی استان در استان گلستان به تحقق پیوست.
و این امر مهم اتفاق نمی افتاد و حاصل نمی شد مگر با تلاش اعضاء محترم شورای استان خصوصاً رئیس محترم شورای اسلامی استان گلستان جناب آقای جمشید کردی، که الحق و الانصاف فعالیت، درایت، کفایت، تعامل ایشان شورای استان گلستان را جایگاه داده است.
ضمن تقدیر و تشکر از ایشان و اعضاء هیأت رئیسه خصوصاً جناب آقای مهندس چمران تقاضای تشویقی برای ایشان دارم.
اما همانطوری که گفتیم استان گلستان تصویر ایران کوچک از ایران بزرگ اسلامی است که تمام قومیتها با فرهنگهای مختلف و در عین حال زیبا به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و به کوری چشم دشمنان در صلح و آرامش تحت لوای پرچم لااله الا ا... زندگی می کنند.
جاذبه های طبیعی، نقاط گردشگری، چشم اندازهای در قالب دریا، کوه و جنگل، بیابان که مثلثی برای توسعه استان هستند قابلیت بسیار در سرمایه گذاری بخش گردشگری را دارند.
اما روی دیگر سکه گرچه این جمله را در مورد استان خودم نمی خواهم بگویم ولی براساس واقعیت و واقعیت نگری در حل مسئله که اساس حل مسئله است، باید بگویم هرچند استان گلستان نام سبز گلستان را برخود گرفته است، اما محرومیتها در پشت برگ های سبز آن خوابیده است که نیاز است دولت محترم توجه بیشتری به استان نوپای گلستان نماید که در این راستا سرمایه گذاری در جزیر آشوراده شهرستان بندرترکن که این جزیره همچون نگینی در دل دریای خزر است که می تواند کیش دوم برای ایران اسلامی باشد.
جناب آقای مهندس چمران ریاست محترم شورای عالی استانها، استان گلستان بالغ بر دو میلیون نفر جمعیت نزدیک یک دوم آن را قوم شریف و نجیب ترکمن تشکیل می دهد که دارای فرهنگ اسلامی اصیل می باشد و ریشه در قرآن دارد. حرمت و آزادی خواهی  و دفاع از مرزو بوم کشور را در طول هشت سال دفاع مقدس به نظام مقدس جمهوری اسلامی ثابت کرده است.
شاعر شهیر و پرآوازه این قوم مختوم قلی فراغی که حقیقتاً در بحث شعرهای عرفانی و مقام عرفانیش در ردیف شاعران و عارفان مشور جهان همچون مولوی، حافظ و سعدی بوده است بسان ستاره پرفروغ بر تاج سر ادبیات این قوم شریف و اصیل می درخشد و به قول یکی از مسئولین بزرگ نظام جمهوری اسلامی در بزرگداشت یادواره ایشان که همه ساله در مزار ایشان برگزار می شود و مهمانان زیادی از خارج از کشور نیز به حرمت شخصیت این شاعر شرکت می نمایند فرموده است: مختوم قلی فراغی به تمام بشریت تعلق دارد. اخیراً از  شورای شهر تهران حقیر به نمایندگی از شورای شهرستانهای بندر ترکمن، گنبد، آق قلا، کلاله، مراوه تپه، اینچه برون، انبار اولوم و سیمین شهر استان گلستان تقاضای نامگذاری نام این شاعر شهیر در یکی از خیابانهای تهران یا میادین و یا مکانهای فرهنگی نمودم که غریب به گذشت دوسال از این تقاضای کوچک و عاجزانه، هنوز اقدام خاصی صورت نگرفته است. از آقای مهندس چمران هم به عنوان رئیس شورای عالی استانها و هم به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر تهران بزرگ خواهش دارم که نسبت به این تقاضا اقدام لازم مبذول فرمایند.
و اما در بحث کمیسیون نظارت و ارزشیابی که تشکیل آن در این دوره شامل حالش شده است تدبیر بسیار عاقلانه ای است که این کمیسیون در سیستم شورای عالی گنجانده شد. نظارت و ارزشیابی یک واقعیت علمی و رکن رکین فلسفه وجودیش خروجی  داده ها با کیفیت بالاست وجود این کمیسیون در شورای عالی استانها نقطه عطفی شد که نظارت شورایی از وضع موجود به وضع مطلوب حرکت نماید. هرچند هنوز با وضع مطلوب فاصله زیادی دارد تنها مسیر تقویت این کمیسیون در اجرای شرح وظایف خصوصاً در امر ساماندهی و سازماندهی نظام شورایی، استفاده از سیستمهای تشویقی، ارشاد و شوراها و گاهاً تذکرات لازم حمایت ویژه هیأت رئیسه شورای عالی استانها و هماهنگی روسای کمیسیونهاست ازطرفی تلاشها و کوششهای اعضاء این کمیسیون هم تا به این مدت قابل ستایش می باشد که تلاش و همت را در این امر به عنوان نمایندگان مردم در اولویت کاری قرار دادند به قول ویلیام شکسپیر:
 Stregel is not part of life, it is a life itself.
تلاش لازمه زندگی نیست، بلکه خود زندگی است.
در پایان برخود لازم می دانم که از زحمات دکتر توکلی که در اوایل تشکیل این کمیسیون زحمات مضاعفی کشیدند را تقدیر و تشکر داشته باشم. و از آقای رضایی رئیس سابق کمیسیون و برای هیأت رئیسه جدید هم آرزوی توفیق داشته باشم. و همچنین بار دیگر از حضور اعضاء هیأت رئیسه خصوصاً ریاست شورای عالی جناب آقای مهندس چمران و اعضاء دبیرخانه و روسای شورای استانهای سراسر کشور در اجلاس دوره ای در استان گلستان تقدیر وتشکر داشته باشم و اعلام می دارم شورای استان گلستان باز هم آمادگی میزبانی روسای شورای استانهای سراسر کشور و همه اعضاء شورای عالی و دبیرخانه را دارد. و همچنین در اینجا لازم می دانم از همکاری های بی شائبه شورای شهر گرگان که بازوی پرتوانی در این برنامه ها برای شورای استان بودند تقدیر و تشکر  داشته باشم.
می فروشی گفت: کار من می است       رونق بازار من سازونی است
من خمینی را دوست دارم که او          هم خم است و هم می است و هم نی است


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8