دوشنبه, 25 تير 1397

رئیس شورای اسلامی استان تهران خبر داد:
آغاز به كار دبیرخانه دائمی گردهمایی بانوان شوراهای استان تهران
۱۴۵۳۱
 ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ 
۱۴:۲۱:۳۵

فخاری با تاکید بر لزوم توانمندسازی زنان گفت: دبیرخانه دائمی گردهمایی بانوان شوراهای استان تهران همزمان با هفته میلاد پربرکت حضرت فاطمه (س) فعالیت خود را آغاز می کند و همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد، واحدهای مدیریت شهری و نمایندگان مجلس را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها نخستین گردهمایی بانوان شوراهای شهر و روستای استان تهران با موضوع نقش آفرینی بانوان در توسعه پایدار استان با حضور الهام فخاری رئیس شورای اسلامی استان و عضو شورای شهر تهران، فریبا عاشوروند مدیر امور بانوان شورای عالی استانها، شهربانو امانی و ناهیدخداکرمی عضو شورای شهر تهران و زهرا شجاعی دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب برگزار شد.

در ابتدای این همایش الهام فخاری رئیس شورای استان فعالیت زنان کمتر دچار آفت سیاست زدگی می شود‌، بنابراین این فرصت است تا در کنار هم و فارغ از طیف و جناح سیاسی از تجارب یکدیگر استفاده کنیم و در مورد توسعه پایدار باتوجه ویژه به زنان، گرایش و اولویت سیاسی، قومی و حتی تخصصی را کنار گذاشته و توسعه و بهبود شرایط را  کار خود قرار دهیم.

الهام فخاری با شادباش ایام ولادت بانوی آفتاب، یاس معطر حضرت رسول(ص) و حضرت خدیجه(س)، فاطمه (س) در نخستین گردهمایی بانوان شوراهای استان تهران، افزود: همزمانی روز جهانی زن با زادروز حضرت فاطمه (س) را به فال نیک می گیریم.

وی با اشاره به مغتنم شمردن فرصت های ارزشمندی که در اختیار زنان شوراها قرار دارد، تاکید کرد: در سطح استان از این ظرفیت ها استفاده بهینه ای خواهیم کرد. هر چقدر تعداد مشکلات استان تهران زیادتر باشد برای زنان فرصت های بیشتری ایجاد می کند تا با پرداختن به حل مسائل و مشکلات، گشایش ایجاد  و بزرگ زرینی در کارنامه زنان شوراهای استان تهران حک شود. پس می توانیم دستور کار مفصل و کارنامه پرافتخاری (در پایان دوره) داشته باشیم.

به گفته فخاری؛ دبیرخانه دائمی گردهمایی بانوان شوراهای استان تهران همزمان با هفته میلاد پربرکت حضرت فاطمه (س) فعالیت خود را آغاز می کند و همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد، واحدهای مدیریت شهری و نمایندگان مجلس (مجمع نمایندگان استان تهران) را در دستور کار خود قرار داده است. تجربه توانمندسازی زنان با مشارکت معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری را هم پیگیری می کنیم. هرچند که مسائلی که شهرها و روستاهای تهران تجربه می کنند حیرت آور است اما از سویی مشکلات فرصتی است برای استان تهران. اگر این مشکلات رسانه ای شود مردم تهران و ایران مطلع می شوند که در سطح استان چه مسائل مهم و طاقت فرسایی وجود دارد. در حالی که پایتخت به عنوان مرکز سرمایه ای و تبادل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در استان واقع شده است ولی سرریز تهران و هزینه هایش به استان تحمیل شده در حالی که ظاهرا فواید آن عادلانه توزیع نشده است.

وی با اشاره به این که عدالت جنسیتی ذیل عدالت اجتماعی است، افزود: به نظر می رسد بار و فشار مشکلات در حوزه های اقتصادی، محیط زیست و اجتماعی بر دوش زنان است و بیش از همه زندگی زنان را متاثر و دچار آسیب می کند. سعی کردیم صدای زنان توانمند روستایی را به اطلاع عموم برسانیم که روستائیان ما به روستایی بودنشان افتخار می کنند و می خواهند در روستاها زندگی سرافرازانه داشته باشند. بنابراین باید تلاش کنیم شرایط نامناسب را با کمک یکدیگر تبدیل به فرصت های مهاجرت معکوس کنیم. این شرایطی است که در حال حاضر به دست زنان امکان پذیر است

در ادامه فریبا عاشوروند، مدیر امور بانوان شورای عالی استان ها ابراز امیدواری کرد در آینده چنین جلساتی بیش از پیش برگزار شود، گفت: تلاش می کنیم با همکاری امور بانوان نهاد ریاست جمهوری، امور بانوان شورای عالی استان ها، شهرداری و شورای اسلامی استان تهران برای تعامل سازنده و ارتقاء جایگاه بانوان شورایی برگزار کنیم.

وی افزود: برگزاری چنین جلساتی سبب می شود حضور بانوان در دستگاه هایی تصمیم گیری به ویژه نهادهایی که با رای مردم انتخاب می شوند چشمگیر تر از گذشته شود.

فاطمه راکعی مشاور شهردار تهران در امور بانوان در نخستین گردهمایی بانوان شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان تهران افزود: باید باکمک به همدیگر به شهردوستدارزن برسیم. شهری که زنان هم آن را دوست بدارند و بنده یقین دارم برنامه های شهردار محترم تهران برای ایجاد نشاط، امید ومشارکت عمومی بیش ازپیش است و بانوان فعال کمک خواهندکرد این امرمحقق گردد.

راکعی افزود: ما زنان انسان هایی مستقل هستیم که فقط ازنظر جنسیتی تفاوتهایی داریم و باتوجه به ویژگی ها و ابعاد وجودی والایی که خداوند متعال در وجودمان ودیعه گذاشته است به عنوان زن نباید نادیده گرفته شویم. همچنین نباید کوچکترین اهمال و تحقیر و اهانتی نسبت به این ویژگی ها صورت بگیرد.

وی افزود: ظرفیت مادرشدن زنان خود یک نوع خلق است و زنان گاهی آنقدر دیگرخواه هستند که با فداکاری فراموش می‌شوند.

راکعی ادامه داد: باید نشاط رابه جامعه منتقل کنیم. چندماهی است کارپژوهشی کرده ایم و بنرهایی درسطح شهرنصب کردیم تا زنان تاثیرگزار در دنیای معاصر دیده  و شناخته شوند.

مشاور شهردار تهران در امور بانوان درپایان گفت: ان‌شاالله به کمک شورای شهر و فراکسیون زنان در راستای شعار مشترک ایجاد امید، نشاط ومشارکت عمومی حرکت کنیم.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8