دوشنبه, 25 تير 1397

تشریح جاذبه های گردشگری استان فارس از زبان قاسمی
۱۴۵۲۸
 ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ 
۹:۲۹:۶

نماینده استان فار س در شورای عالی استانها در تشریح جاذبه های گردشگری استان متبوعش از اقدامات مدیریت شهری برای اسکان مسافران نوروزی سخن گفت.

علی قاسمی نماینده استان فارس در شورای عالی استانها درگفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها با اشاره به جاذبه های شهر شیراز با بیان اینکه شیراز سومین حرم اهل بیت حرم است اظهارداشت: حرم حضرت شاه چراغ، حرم سید علاءالدین حسین برادر شاه چراغ و چندین و چند امامزاده دیگر در استان شیراز است.

وی ادامه داد: از لحاظ میراث فرهنگی 2 اثر ثبت شده جهانی مجموعه پاسارگاد و پرسپولیس در شیراز قراردارد. مجموعه پرسپولیس و نقش رستم در مرودشت است و همچنین یک سری بناهای تاریخی برای دوره ساسانی مانند آتشکده و قصر در فیروز آباد است که هرساله موردتوجه گردشگران قرار می گیرد.

نماینده فارس در شورای عالی استانها  استان فارس را یک استان چهار فصل عنوان کرد و افزود: در حال حاضر در ارتفاعات اقلید و سپیدان برف است و در لارستان مردم در خانه­های خود از کولر استفاده می کنند

مدیریت شهری چه اقداماتی برای مسافران عید نوروز انجام داده است؟

در ایام نوروز شیراز مهمترین مسئله اسکان مسافران است. بحث نظم،کنترل ترافیک نیز از مسائل حاثز اهمیت شهرداری است که باید در نظر گرفته شود. در بحث اسکان در پارک ها و همچنین در نزدیکی شهرک پرواز فضاهایی برای چادر زدن آماده کرده­اند و با مدارس هماهنگی های لازم برای اسکان مسافرین انجام داده شده است.

قاسمی در ادامه به بناهای تاریخی استان فارس تاکید کرد: این استان از تمام سلسه های تاریخی ایران، یک جاذبه گردشگری دارد که زبان زده همه آنها مجموعه پاسارگاد، حافظیه و شاه چراغ است. طبق آماری که به دست من رسیده در سال گذشته 35 هزار نفر در 15 روز اول سال 96 از استان فارس دیدن کرده­اند که گردشگران کشورهای دیگر را هم شامل می شود. 

انتهای پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8