دوشنبه, 25 تير 1397

سرپرست اداره كل امور استان های شورای عالی استان ها:
مطالبه گری بر اساس قانون نیاز اصلی شوراها / مسئولان دولتی مجبور به پذیرش طرح های كارشناسی شده هستند
۱۴۵۲۳
 ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ 
۱۲:۲۷:۳۸

شایان راد با بیان اینکه قانونگذار روش های توسعه زیرساخت ها را با جزئیات مشخص کرده است بیان کرد: شوراها باید بر اساس بندهای قانونی مطالبات ارائه خدمات و امکانات از سوی ادارات دولتی باشند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، كریم شایان راد سرپرست اداره كل امور استان های شورای عالی استان ها در یازدهمین اجلاس شورای استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بسیاری از شورائیان از ادارت دولتی درخواست ساخت مدارس و ارائه خدمات دولتی دارند گفت: راه توسعه شهر ها این نیست که ما بخواهیم با خواهش و تمنا امکاناتی را برای شهرها بگیریم. اگر به این صورت پیش رود برای مثال یک مدیرکل دولتی به مدیران پاین تر دستور خواهد داد و مدیران هم به زیر مجموعه خود و این درخواست در گیر و دار کاغذ بازی اداری گم خواهد شد.

 

شایان راد با بیان اینکه قانون گذار برای اصلاح و توسعه زیرساخت ها دو روش پیش پای ما گذاشته است توضیح داد: روش اول شهرداری ها هستند که از منابع عمومی خود می توانند این زیر ساخت ها را توسعه دهند و روش دوم ادارات دولتی هستند که براساس قانون باید این کار را انجام دهند.

 برای مثال هر یک دانش آموز به 5 تا 7 متر سرانه آموزشی و 15 متر فضای ورزشی نیاز است. اینها بند قانونی است بنابراین شوراها باید با مراجعه به مسئول استانی و ارائه آمار دقیق از تعداد دانش آموزان و فضای موجود، فضای مورد نیاز را مطالبه کنند. و بر اساس قانون مسئول مربوط را مکلف به اجرای مطالبه خود کنند.

 

 سرپرست اداره كل امور استان های شورای عالی استان ها افزود: در نهایت در شهرستان فرماندار و در استان استاندار مسئول اجرای قانون هستند و اگر ما گله داریم که شوراها را تحویل نمی گیرند باید کار کارشناسی شده و دقیق ارائه دهیم تا مجبور شوند اقدام کنند.

 

وی ارسال مصوبات استانی از سوی شوراهای استان به شورای عالی استان ها را مهم ارزیابی کرد و گفت: متاسفانه مصوباتی که در گذشته از سوی شواهای استان ارسال شده ضعیف است بنابراین شوراهای استان باید ببا توجه مشکلات موجود و نیاز های خود طرح هایی را بر اساس قانون و کار کارشناسی شده برای ما ارسال کنند و ما نیز پیگیری خواهیم کرد.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8