دوشنبه, 25 تير 1397

معاون اجرایی اداری شورای عالی استان ها پیشنهاد کرد:
تشكیل كمیته استان های توسعه نیافته در شورای عالی استان ها برای پیگیری مشكلات این استان ها
۱۴۵۲۱
 ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ 
۱۷:۵۶:۳۵

روشناسی با اشاره به مشکلات استان های توسعه نیافته پیشنهاد کرد: نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها کمیته استان های توسعه نیافته را برای پیگیری مشکلات این استان ها تشکیل دهند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، منصور روشناسی معاون اجرایی اداری شورای عالی استان ها در یازدهمین اجلاس شورای استان سیستان و بلوچستان با اشاره به انتقادات مطرح شده در جلسه گفت: در قانون شوراها که شرح وظایف شوراهای شهر، روستا، بخش، شهرستان، استان و شورای عالی استان ها مطرح شده است. بند یک این قانون مربوط به انتقال نقص ها و مشکلات به مقامات مسئول از سوی شوراها است.

 

معاون اجرایی اداری شورای عالی استان ها با بیان اینکه ما قبول داریم قانون شوراها ایراداتی دارد بیان کرد: باید یک ارداه ملی و جدی در مجلس وجود داشته باشد تا نقص ها و مشکلات قانون شوراها اصلاح شود. اما آنچه تا کنون دیده ایم اصلاحات سطحی بوده که بیشتر آنها نیز بر علیه شوراها تصویب شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه دو سطح از تعامل در شوراها وجود دارد گفت: در ابتدا شوراها باید به یک تعامل درون گروهی برسند و اختلافات خود را برطرف کنند که در غیر این صورت مسئولین به شوراها توجهی نمی کنند. شوراها باید دهیاران و شهردارانی انتخاب کنند که مجبود نشوند بعد از 6 ماه آن را کنار بگذارند تا اینطور نشود که مسئولین شوراها را جدی نگیرند.

 

روشناسی ادامه داد: سطح دوم تعامل، همکاری و رایزنی با مسئولین کشوری و استانی است. باید شوراها با مسئولین وارد گفت و گو شوند و مطالبات خود را به گوش آنها برسانند.

 

معاون اجرایی اداری شورای عالی استان ها با اشاره به انتقادات شورائیان سیستان و بلوچستان از توسعه نیافتگی استان گفت: نمایندگان سیستان و بلوچستان کمیته ای برای استان های کمتر توسعه یافته در شورای عالی استان ها تشکیل دهند که بتواند مسائل و مشکلات این استان ها را از مجلس و دولت پیگیری کند.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8