دوشنبه, 25 تير 1397

نایب رئیس شورای عالی استان ها:
شوراها باید سطح مطالبه گری را بالا ببرند
۱۴۵۲۰
 ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ 
۱۷:۲۸:۳۵
احمدی با بیان اینکه شوراهاباید سطح مطالبه گری را بالا ببرند و مکتوب کنند گفت: مکتوب کردن مطالبات قابلیت پیگیری و مستند سازی را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، علیرضا احمدی نایب رئیس شورای عالی استان ها در یازدهمین اجلاس شورای استان سیستان و بلوچستان ضمن تشکر از رئیس شورای استان سیستان و بلوچستان و نمایندگان این استان در شورای عالی استان ها گفت: همانطور که می دانیم تکلیف شوراها به این آسانی مشخص نمی شود و نقایص زیادی دارد. از جمله این نقایص شغل نبودن عضویت در شوراها است در حالی که کار زیادی بر سر شوراها ریخته شده است.

نایب رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه یکی از دغدغه های مهم ما برطرف کردن خلاء های قانونی شوراها است، بیان کرد: یکی از توانایی های شورای عالی استان ها ارائه مستقیم طرح به مجلس است و ارده لایحه به دولت است که نهایتا به مجلس ارسال می شود. بنابراین شما باید تلاش کنید مشکلات مطرح شده در این جلسه را در غالب یک طرح به شورای عالی استان ها ارسال کنید تا ما بتوانیم با رایزنی در مجلس این طرح را تبدیل به قانون کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان 8 نماینده در مجلس دارد و برای ورود به مجلس نیاز به رای شما دارند شما باید از آنها بخواهید تا این مشکلات را مطرح کنید، گفت: ما باید سطح مطالبه گری را بالا ببریم و مکتوب کنیم چرا که صرف مطرح کردن شفاهی مطالبات اثر چندانی ندارد در حالی که مکتوب کردن آنها قابلیت پیگیری و مستند سازی دارد.

احمدی با اشاره به اینکه ما باید در حیطه اختیارات خودمان عمل کنیم تصریح کرد: اختیارات شوراها هم در قانون اساسی مشخص است و هم در قانون شوراها. ما در اگر شورای عالی استان ها قوی تر کار می کردیم امروز جایگاه بهتری قرار داشتیم چراکه قانون اساسی شوراها را از ارکان نظام معرفی می کند. بنابراین ما باید از ظرفیت موجود قانون اساسی استفاده کنیم و اجازه ندهیم در مجلس قوانین ضد شورا تصویب و اختیارات شوراها محدود شود.

نایب رئیس شورای عالی استان ها از تدوین و تصویب طرح حق الجلسات و حق حضور در شوراها خبر داد و بیان کرد: این طرح به هیات دولت ارسال شده و اگر در دولت نیز تصویب شود بحث 2 درصد هم مطرح نخواهد شد و باید بر اساس آنچه که در حق الجلسات دیده شده بودجه شوراها به حساب شوراهای فرادست واریز شود.
پایان پیام/شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8