دوشنبه, 25 تير 1397

    /  2
انتقاد نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها از تامین اجتماعی:
مصوبه ارتقاء درمانگاه تامین اجتماعی فردوس 9 ماه است كه خاك می خورد
۱۴۴۵۱
 ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ 
۱۰:۷:۴۹

عضو شورای شهر فردوس و نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها از اجرایی نشدن مصوبه هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی کشوردر خصوص ارتقاء درمانگاه تامین اجتماعی فردوس انتقاد کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، حسین اکبری با انتقاد از اجرایی نشدن مصوبه هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی کشوردر خصوص ارتقاء درمانگاه تامین اجتماعی فردوس گفت : پس از پیگیری ها و مکاتبات متعدد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و اعضای شورای شهر فردوس در دوره قبلی و فعلی، به جهت رسیدگی به وضعیت درمانگاه تامین اجتماعی فردوس و بیمه شدگان تامین اجتماعی این شهرستان و ارتقاء آن، بالاخره موضوع با توجه به نیاز مبرم بیمه شدگان تامین اجتماعی در سطح منطقه، مورد موافقت سازمان تامین اجتماعی کشور قرار گرفت و هئیت مدیره سازمان در مورخه 12/02/1396 موافقت خود را با ارتقاء درمانگاه تامین اجتماعی فردوس به درمانگاه تخصصی (سطح دو) اعلام کردند .

نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها افزود: همچنین موضوع ارتقاء درمانگاه و چارت تشکیلات درمانگاه تخصصی فردوس در تاریخ 24/02/96 توسط مدیر کل بودجه و تشکیلات سازمان  تامین اجتماعی کشور به مدیر کل امور اداری این سازمان ابلاغ گردید و رونوشت آن نیزبرای مدیر درمان تامین اجتماعی استان ارسال شد.

اکبری با تأکید براجرای این مصوبه، انتظار بیمه شدگان تامین اجتماعی از متولیان امر در استان را متذکر شد و گفت: تأمین اجتماعی استان براساس روال اداری می بایست مصوبات سازمان تأمین اجتماعی مرکز را اجرایی کند نه اینکه مصوبات هیأت مدیره را به بایگانی بسپارند و تا 9 ماه دربایگانی خاک بخورد.

عضو شورای شهر فردوس افزود : بر اساس این مصوبه تعداد کارکنان درمانگاه به 51 نفر افزایش می یابد که با توجه به تعداد کارکنان فعلی درمانگاه، حداقل 30 نفر جدید در این مجموعه جذب می شوند که در بحث ایجاد اشتغال نیز موثر خواهد بود .

عضو شورای عالی استان ها با اشاره به سیاست یک بام و دو هوای سازمان تأمین اجتماعی در ارائه خدمت به بیماران آوای خراسان جنوبی گفت: در حالی که بیمه شدگان تامین اجتماعی در تهران و شهرهای بزرگ از بهترین امکانات و خدمات پزشکی بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی تامین اجتماعی استفاده می کنند، بیمه شدگان تامین اجتماعی در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته، از کمترین امکانات و خدمات درمانی برخوردار هستند.
بنابراین می طلبد تأمین اجتماعی در به روز رسانی تجهیزات بیمارستانی و ارائه خدمات مطلوب در درمانگاه تأمین اجتماعی فردوس اهتمام بیشتری داشته باشند چرا که درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان فردوس علاوه بر بیمه شدگان فردوس، به بیماران شهرستان های همجوارنیز ارائه خدمت می کند.

پایان پیام/شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8