دوشنبه, 25 تير 1397

رئيس کميسيون آموزش، پژوهش و فناوري شوراي عالي استان ها تاکیدکرد:
ضرورت اصلاح دستورالعمل آزمون تبدیل وضعیت نیروهای شركتی شهرداری ها
۱۴۴۵۰
 ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ 
۹:۲۷:۴۰
حمید بادامی نجات بر پيگيري اصلاح دستورالعمل آزمون تبديل وضعيت نيروهاي شهرداري از سوي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي کشور تأکيد کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، حميد بادامي نجات رئيس کميسيون آموزش، پژوهش و فناوري شوراي عالي استان ها درباره دستورالعمل اخير سازمان دهياري و شهرداري‌هاي کشور در خصوص تبديل وضعيت و برگزاري آزمون استخدامي اين نيروها اظهار کرد: با توجه به اينکه نيروهاي متخصص زيادي در شهرداري‌هاي کشور چندين سال است که به صورت شرکتي فعاليت دارند لازم است اين نيروها تبديل وضعيت شده و در آزمون استخدامي شرکت داده شوند.

 

وی با اشاره به مجوز و دستورالعمل ابلاغي سازمان استخدامي کشور در اواخر سال 95 مبني بر تبديل وضعيت نيروهاي قراردادي شهرداري‌هاي کشور، گفت: برابر اين مجوز همه کارکناني که داراي مدرک تحصيلي دانشگاهي و حداقل 3 سال رابطه استخدامي متوالي تمام وقت در شهرداري بوده باشند(قراردادي يا شرکتي، تأمين نيروي انساني شهرداري‌ها) با توجه به جدول رشته‌هاي مورد تقاضا مي‌توانستند در آزمون تبديل وضعيت شرکت کنند، از اين رو در ابتداي سال 1396 اسامي افراد مشمول پس از بررسي‌هاي تطبيقي و جامع توسط شهرداري‌ها و تأييد استانداري‌ها به سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور ارسال شد و در نهايت پس از بررسي‌هاي نهايي در اواخر تابستان 1396 طي نامه‌اي تأييد و سهميه‌هاي استاني ابلاغ شد.

 

این عضو شورای عالی استانها در ادامه مطلب فوق افزود: اما اخيراً نامه‌اي از سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور به استانداري‌هاي کشور پيرو مکاتبات و مجوزات قبلي ابلاغ شده که در آن فقط به کارکنان قراردادي شهرداري اشاره شده و کارمندان شرکتي شهرداري(تأمين نيروي انساني شهرداري‌ها) که اکثراً داراي مدارک دانشگاهي کارشناسي و کارشناسي ارشد تخصصي نظير شهرسازي، معماري، عمران و... و در سمت‌هاي سازماني اداري نظير کارشناس شهرسازي، معماري و... به صورت تمام وقت متوالي چندين سال(بيش از 3 سال) مشغول به خدمت هستند اشاره‌اي نشده و موجب حذف اين قشر از جامعه شده است.

 

بادامي‌نجات با بيان اينکه از طريق شوراي عالي استان‌ها هم پيگير موضوع آزمون نيروهاي شرکتي شهرداري هستم، اظهار کرد: انتظار مي‌رود نيروهاي شرکتي شهرداري‌ها هم که به عنوان سرمايه‌هاي مديريت شهري محسوب مي‌شوند، در آزمون تبديل وضعيت مربوط شرکت داده شوند تا علاوه بر رفع مشکل استخدامي اين قشر تبديل وضعيت شغلي آنها هم تعيين تکليف شود.

 

انتهای پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8