جمعه, 26 مرداد 1397

سرپرست اداره کل امور استان های شورای عالی استان ها:
آذربایجان شرقی نخستین مقصد هیات شورای عالی استان ها
۱۴۴۴۹
 ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ 
۱۶:۴۴:۱۵

شایان راد با اشاره به نظر مهندس الویری در زمینه برگزاری سفرهای استانی برای آشنایی با مسائل و مشکلات شوراهای فرادست گفت: آذربایجان شرقی نخستین مقصد سفر استانی هیات شورای عالی استان ها بود.


کریم شایان راد سرپرست اداره کل امور استان های شورای عالی استان ها پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، با اشاره به نظر مهندس الویری ریاست محترم شورای عالی استان ها مبنی بر بازدید از شوراهای استان برای آشنایی با فرصت ها، تهدیدها، و مشکلات شوراهای فرادست گفت: بر این اساس شنبه 21 بهمن ماه در اولین سفر استانی میهمان شورای استان آذربایجان شرقی بودیم.

 

سرپرست اداره کل امور استان های شورای عالی استان ها افزود: در این سفر یک جلسه با رئیس و اعضای شورای استان و یک جلسه با شهردار تبریز داشتیم که در نشست با رئیس شورای استان مشکلات و پیشنهادهای مد نظر رئیس شورای استان ارائه شد.

 

وی با اشاره به مهمترین پیشنهادها و مشکلات شورای استان آذربایجان شرقی گفت: مهمترین دغدغه رئیس و اعضای شورای استان اختصاص یک ساختمان مستقل به این شورا بود. شورای استان زمینی در اختیار دارد که نیاز به اختصاص بودجه برای ساخت ساختمان دارد.

 

شایان راد افزود: درخواست دیگر شورای استان آذربایجان غربی تخصیص ردیف بودجه جداگانه برای شورای استان ها بود که باید این پیشنهاد به صورت لایحه به مجلس ارائه شود تا در صورت تصویب مجلس بودجه جداگانه و مستقیم برای شوراهای استان در نظر گرفته شود.

 

سرپرست اداره کل امور استان های شورای عالی استان ها، طرح انجام بیمه سرباز خدمتی برای شوراها را دیگر پیشنهاد مطرح شده در جلسه عنوان کرد و توضیح داد: با توجه به اینکه بسیاری از اعضای شوراها بیمه نیستند پیشنهاد شد تا قانونی برای اختصای بیمه سرباز خدمتی برای اعضای شورا تصویب شود.

 

شایان راد با اشاره به نیاز شوراهای فرادست به مشاوره حقوقی برای دعاوی احتمالی گفت: از این رو پیشنهاد شد یک کارشناس حقوقی برای شوراهای استان در نظر گرفته شود تا در مواقع نیاز به آن مراجعه شود.

 

وی اضافه کرد: همچنین پرداخت به موقع حق الجلسات و تثبیت و ارتقاء جایگاه شوراها در استان را دیگر خواسته های مطرح شده در این جلسه عنوان کرد.

پایان پیام/

 


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8