دوشنبه, 25 تير 1397

نماینده گیلان در شورای عالی استانها مطرح کرد:
تشریح برنامه های جذب گردشگر در استان گیلان/ افتتاح چندین پروژه
۱۴۴۴۳
 ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ 
۱۰:۳۱:۵۲
 فرهاد نیک نهاد طی گفت وگویی به تشریح برنامه های مختلف مسئولین استان گیلان برای جذب گردشگر در این استان پرداخت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، صبح پنج شنبه با حضور اسماعیل پور فرماندار شوراباور شهرستان فومن و دیگر مسئولان و اعضای شورای شهر و صادقی شهردار باغ شهر ماکلوان و با همراهی فرهاد نیک نهاد عضو هیئت رئیسه شورای عالی استانها چند پروژه در دهه فجر کلید خورد.

 

فرهاد نیک نهاد عضو هیات رئیسه شورای عالی استانها دراین باره اظهارداشت: با توجه به ظرفیت بالای گردشگری در شهر ماکلوان، بزرگترین هتل ۲۰ طبقه گیلان با سرمایه گزاری ۱۵۰۰میلیارد ریال به زودی در این شهر کلید خواهد خورد.

وی در ادامه با اشاره به 2 پروژه گردشگری دیگر تصریح کرد: طرح بام سبز با اولویت گردشگری و طرح شهربازی و سورتمه و تله کابین مشابه نمک آبرود ولی به روزتر در زمینی بمساحت ۸۰ هکتار و به ارزش ۲۰۰۰میلیارد ریال که اقدامات اولیه آن کلید خورده و بخشی از مقدمات آن فراهم شده است.

دیگری پارک ساحلی با دارا بودن یک رودخانه وحشی که از شهرک تاریخی ماسوله از وسط شهر ماکلوان عبور می کند؛ با سرمایه گذاری به ارزش ۵۰۰میلیارد ریال در دستور کار اعضای شورای اسلامی و شهرداری و مسئولین سیاسی اجرایی شهرستان قرار دارد.

 

نیک نهاد افزود: با اجرای این پروژه تا پایان دوره پنجم شورا و با حمایت دکتر سالاری استاندار محترم و ادارات کل مرتبط راه و شهر سازی و سازمان گردشگری و منابع طبیعی محترم و همچنین سازمان شهرداری ها و بخصوص مهندس افشانی معاونت محترم عمرانی وزارت کشور به زودی شاهد یکی از باغ شهرهای زیبا ولی با حفظ مواهب بکر و طبیعی استان گیلان خواهیم شد.  

عضو هیات رئیسه شورای عالی استانها در ادامه افزود: شهرستان فومن دارای سه شهر بوده اعم از شهر فومن، ماکلوان و شهر تاریخی ماسوله که  هر ساله بین ۷تا ۱۰میلیون مسافر وگردشگر وارد گیلان می شود که حدود ۷۰ درصد برای دیدن این سه شهر و قلعه رودخان (قلعه تاریخی)  به این شهرستان آمده و مهمان شهرهای ذکر شده هستند.

 

نیک نهاد ابراز امیدواری کرد: با افزایش این ظرفیت ها در شهرستان فومن و باغ شهر ماکلوان که به سرعت در حال رشد بوده و با حمایت از بخش خصوصی و حتی سرمایه گذاران خارجی بتوانیم هرساله شاهد میلیون ها گردشگر به این استان و شهرهای گیلان باشیم. 

وی در بخش بوم گردی روستایی به برنامه های استاندار گیلان به همراه ۱۶ فرماندار شهرستانها اشاره کردو بیان کرد: امیدوارم شوراهای محترم روستاها بتوانند از این موقعیت به نحو احسن استفاده کرده و با تشویق جوانان و بومیان با بهره وری از داشته های شخصی اعم از نیروی انسانی منابع شخصی و طبیعی و جغرافیای ویژه گیلان هم به درآمد خانوارها ارزش افزوده ایجاد کرده  و هم جلو مهاجرت ها گرفته شود و همچنین برای جوانان اشتغال ایجاد کرد.

 

این عضو شورای  عالی استانها در پایان گفت: این مهم می تواند یک الگو در سراسر استان ها متناسب با نوع جغرافیا و مشاغل متنوع و ظرفیت ها در دستور کار شوراها و شهرداری ها با حمایت استانداران محترم و فرمانداران پرتلاش قرار گیرد.


انتهای پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8