جمعه, 4 خرداد 1397

تشریح اولین جلسه هیات رئیسه شورای عالی استان ها از زبان سخنگو:
پیشنهاد افزایش كمیسیون های شورای عالی استان ها / دومین اجلاس شورای عالی استان ها 10 و 11 بهمن برگزار می شود
۱۴۳۷۰
 ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ 
۱۸:۳:۵۳

 شهلا با تشریح اولین جلسه هیات رئیسه سال اول پنجمین دوره شورای عالی استان ها گفت: در جلسه امروز پیشنهاد افزودن 2 کمیسیون به کمیسیون های پنجگانه شد که قرار است در اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که 10 و 11 بهمن ماه برگزار می شود در معرض رای اعضای این شورا قرار گیرد.

امیر شهلا سخنگوی شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها ضمن تشریح اولین جلسه سال اول دور پنجم شورای عالی استان ها گفت: بعد از ارائه گزارش اولیه توسط رئیس شورای عالی استان ها موضوع انتخاب دبیر جلسات هیات رئیسه شورای عالی استان ها در دستور کار قرار گرفت که آقای علی دشتی به این سمت منصوب شد.

 

وی افزود: در ادامه جلسه آیین نامه داخلی نحوه اداره جلسات شورای عالی استان ها مورد بحث قرار گرفت و تقسیم کار لازم برای هدایت اجلاس های عمومی صورت گرفت.

 

سخنگوی شورای عالی استان ها با بیان اینکه دومین اجلاس سال اول دوره پنجم شورای عالی استان ها در تاریخ 10 و 11 بهمن ماه برگزار خواهد شد توضیح داد: در این اجلاس بنا بر این است که یکی از سران قوای سه گانه جمهوری اسلامی ایران دعوت شود و در دومین اجلاس که آغاز به کار رسمی شورای عالی استان هاست شرکت کند.

 

شهلا اضافه کرد: در خصوص کمیسیون های تخصصی و اصلی این شورا نیز بحث و تبادل نظر شد که نتیجه آن پیشنهاد الحاق دو کمیسیون با نام های "کمیسیون بهداشت، درمان و محیط زیست" و "آموزش تحقیقات و فناوری اطلاعات" به کمیسیون های پنجگانه شورای عالی استان ها بود. در ابتدا پیشنهاد افزایش کمیسیون­ ها به 12 عدد بود تا تمام شئون شهری و روستایی را در برگیرد اما با توجه به بار مالی هیات رئیسه با افزایش 2 کمیسیون موافقت کردند همچنین بنا برا این شد که در صورت نیاز کارگروه ها و کمیته های تخصصی زیر نظر کمیسیون های اصلی تشکیل شود.

 

وی ادامه داد: این تصمیم در اولین اجلاس عمومی به رای گذاشته خواهد شد تا در صورت موافقت اعضا به مجموعه شورای عالی استان ها افزوده شود.

 

سخنگوی شورای عالی استان ها در خصوص دلایل پیشنهاد ایجاد این دو کمیسیون هم گفت: با توجه به اینکه در کمیسیون های موجود سه مقوله بهداشت، درمان و محیط زیست مغفول مانده است در حالی که با توجه به مشکلات موجود از مسائل مهم تمام کانون های جمعیتی از جمله کلانشهرها، شهرهای متوسط و روستا هاست. همچنین کمیسیون آموزش تحقیقات و وفناوری اطلاعات نیز با توجه به شعار هوشمندسازی و گسترش شبکه مجازی و دولت الکترونیک در استان ها و شهرستان ها پیشنهاد شد.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8