جمعه, 4 خرداد 1397

سخنگوی شورای عالی استان ها بیان کرد:
درآمدهای پایدار شهرداری و مدیریت یكپارچه شهری اولویت دوره پنجم شورای عالی استان ها
۱۴۳۶۹
 ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ 
۱۶:۵۶:۲۳

امیر شهلا با بیان اینکه درآمدهای پایدار شهرداری و مدیریت یکپارچه شهری از اولویت های دوره پنجم شورای عالی استان ها است گفت: مدیریت یکپارچه شهری باید در این دوره عملیاتی شود چرا که مشکلات شهرداری ها روز به روز بیشتر می شود.

 

امیر شهلا سخنگوی شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، با بیان اینکه مهمترین اولویت های دوره پنجم شورای عالی استان ها پیگیری درآمدهای پایدار شهرداری و مدیریت یکپارچه شهری است گفت: درآمدهای پایداری شهرداری بسیار مهم است و با توجه به طولانی شدن فرایند اجرای آن باید در این دوره عملیاتی شود.

 

شهلا ادامه داد: شهرداری شهرهای کوچک با مشکل تامین بودجه روبه رو هستند و دولت هم توان پرداخت بودجه ندارد. بنابراین روز به روز بر مشکلات شهرداری ها افزوده می شود. ما باید به دنبال راهکاری باشیم تا بتوانیم درآمد پایدار را هم از طریق بودجه و هم از طریق درآمدهای اختصاصی مختص شهرها اجرایی کنیم.

 

سخنگوی شورای عالی استان ها در ادامه به مدیریت یکپارپچه شهری اشاره کرد و توضیح داد: مدیریت یکپارچه شهری هم بسیار مهم است. باید در هر شهری یک نهاد حرف آخر را بزند و آن نهاد شورای شهر است. ما اکنون شورای شهرداری داریم و با تصویب لایحه مدیریت یکپارچه شهری شورای شهر می شویم از این رو باید برای تصویب مدیریت یکپارچه شهری و درآمد پایدار شهرداری ها در این چهار سال تلاش کنیم.

 

وی با انتقاد از واگذار نکردن اختیارات به شورا عنوان کرد: در سال 78 دولت وقت بخشی از اختیاراتش را به شوراها واگذار کرد و نزدیک به 100هزار نفر وارد چرخه مدیریت شهری شدند اما متاسفانه این اتفاقا آنگونه که باید و شاید پیش نرفت و اختیارات پیش بینی شده به شوراها تعلق نگرفت بلکه تنها وظایف متعددی به شوراها واگذار شد که زمینه های آن فراهم نبود و شوراها برای تامین مخارج وظایف خود باید همیشه دستشان را پیش دولت دراز می کردند. بعد از گذشته دو دهه باید مدیریت یکپارچه شهری اجرایی شود و شوراها به جایگاه اصلی خود برسند

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8