پنج‌شنبه, 30 فروردين 1397

معاون اجرایی و اداری شورای عالی استان ها خبر داد:
انتشار كتابچه آموزشی دوره پنجم شوراهای اسلامی به همت شورای عالی استان ها
۱۴۳۲۶
 ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ 
۱۲:۵۲:۳۴

روشناسی با تاکید بر اهمیت آموزش شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: کتابچه آموزشی دوره پنجم شوراهای اسلامی به همت شورای عالی استان ها منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، آغاز بکار پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا سبب شد تا با توجه به اهمیت نقش شوراها در مدیریت محلی کشور، تلاش خاص و ویژه ای توسط شورای عالی استان ها در خصوص ایجاد دوره های آموزش مقدماتی و پایه جهت اعضای شوراهای اسلامی کشور انجام پذیرد.

 

وی ادامه داد: اگر باور داشته باشیم که شوراهای اسلامی از تصمیم‌سازان اصلی شهر و تسریع‌کننده توسعه کشور به‌ حساب می‌آیند، باید به این نکته نیز اذعان داشته باشیم که تصمیمات این گروه باید بر اساس اندیشه صورت بگیرد و درنتیجه آموزش آنان یکی از مهم‌ترین عوامل در این مسیر است.

 بر این اساس، اداره آموزش با همکاری اداره کل امور استان ها و معاونت اجرایی و اداری شورای عالی استان ها در قالب طرحی یکپارچه، مستمر و هماهنگ بر اساس سند چشم انداز آموزشی شورای عالی استان ها و با اولویت شوراهای شهر، دست به تهیه و تدوین"کتابچه آموزشی دوره پنجم شوراهای اسلامی" زدند و آموزش های مقدماتي و پایه شوراهای دور پنجم را در سطح شوراهای شهر در كشور شروع نمودند.

 

معاون اجرایی اداری شورای عالی استان ها ادامه داد: دوره های آموزش مقدماتی شوراهای اسلامی شهر از آغاز دوره پنجم تاکنون در پنج استان چهار محال و بختیاری (تعداد اعضا 204 نفر)، استان کردستان (160 نفر)، استان زنجان (115 نفر)، استان اردبیل (140 نفر)،  استان آذربایجان غربی (188 نفر)، استان قزوین (100 نفر) و شوراهای روستایی استان البرز (500 نفر) انجام پذیرفته است كه بر اساس ارزشیابی های پیش و پس از دوره های آموزشی نتایج مطلوبی را در جهت ارتقا مهارت، نگرش و دانش شورائیان با خود به همراه داشته اند.

 

روشناسی اضافه کرد: از اینرو می توان نتیجه گرفت که اجرای یک طرح آموزشی مستمر و هماهنگ درکشور سبب می گردد تا شوراهای اسلامی شهر و روستا بهتر بتوانند وظایف محوله خود را به انجام رسانند. پر واضح است که موفقیت هر چه بیشتر شوراها در انجام وظایف خود، سبب کاهش حجم انبوه کارهای دولت خواهد شد که در نهایت منجر به بهبود نظام مدیریت شهری کشور و توسعه شهری، ارائه خدمات کیفی در حوزه شهر و روستا و بالا بردن اعتماد عمومی خواهد گشت.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8