پنج‌شنبه, 30 فروردين 1397

رییس شورای اسلامی روستای درگز هرمزگان
همكاری معتمدین و جوانان با شورای روستا می تواند به توسعه روستایی كمك كند
۱۴۳۲۴
 ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ 
۱۲:۲۱:۲۹

رییس شورای اسلامی روستای درگز هرمزگان از روند رو به رشد روستا با تشکیل هیاتی متشکل از معتمدین جوان و حضور جوانان فعال در جهت توسعه و پیشرفت روستا خبر داد.

 

اسماعیل عامری با اشاره به برگزاری جلسه هم اندیشی با معتمدین، حداقل ۶ بار در سال افزود: مصوبات این جلسات با توجه به تناسب ضروریات بصورت جدی پیگیری و تا حصول کامل نتیجه پیگیری خواهد شد. 

 

وی اظهار کرد: ایجاد کار گروه های مختلف به تناسب امور جهت پیگیری و ایجاد زمینه مشارکت همه اهالی همچنین برگزاری جلسات ماهیانه شورای اداری و برگزاری جلسات مستمر و مورد نیاز با هیئت امنا مساجد از برنامه های دیگر این شورا می باشد.

 

عامری با بیان اینکه کمک و حمایت از مستمندان و افراد بی بضاعت دارای اجر معنوی بالایی است؛ و رفع مشکلات افراد کم درآمد و مستمند در روستا به عنوان یک وظیفه انسانی و همگانی می باشد؛ عنوان کرد: از اقدامات مهم شورای اسلامی درگز، تلاش در خصوص ایجاد یک صندوق همیاری و کمک به نیازمندان روستا در ماههای پیش رو خواهد بود.

 

وی ایجاد و بازسازی راه های درون روستا جهت مناسب سازی دسترسی ها، پیگیری و مطالعه طرح ایجاد یک کمپ گردشگری در روستا، ایجاد بانک اطلاعاتی از همه منابع انسانی روستا و وابسته جهت پیشبرد اهداف در ادارات و سازمانها و ایجاد بانک اطلاعاتی جمعیتی و استعدادی روستا را از اولویت های شورا عنوان کرد.

 

رییس شورای اسلامی درگز هرمزگان با اشاره به راه اندازی بخش اشتغال با محوریت پرورش ماهی بصورت آزمایشی در روستای درگز ابراز کرد: مطالعات و بررسی استعداد روستا در زمینه ایجاد اشتغال جدید بارویکرد پرورش ماهی کپور در مرحله نخست به عنوان نمونه در مقیاس کم باهمکاری و محوریت مهندس مسعود بارانی معاون شیلات استان از جوانان شاخص درگز بزودی آغاز خواهد شد.

 

عامری تصریح کرد: در صورت بازدهی مناسب در حوزه پرورش ماهی این بخش بصورت کاملا مهندسی و مکانیزه در منطقه اجرایی خواهد شد.

 

عضو شورای اسلامی درگز هرمزگان در پایان خاطر نشان کرد: از دیگر برنامه های این شورا تلاش و پیگیری جهت کسب حداقل یکی از کرسی های مهم دهستان و کسب امتیاز و تاثیر گذاری در تصمیمات منطقه ای و همچنین جذب اعتبارات لازم با توجه به استعداد روستا و عنایت به بزرگترین روستا در منطقه خواهد بود.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8