پنج‌شنبه, 30 فروردين 1397

درجلسه مشترک خان محمد غیبی حاجیور با مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری تاکید شد:
ترویج فرهنگ كتابخوانی با همكاری مشترك شورا و شهرداری چهارمحال و بختیاری با كتابخانه های عمومی
۱۴۳۱۹
 ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ 
۱۵:۲۳:۳۹

در جلسه مشترک رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با مدیر کل کتابخوانی بر ترویج فرهنگ کتابخوانی با همکاری مشترک تاکید شد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، خان محمد غیبی حاجیور رییس شورای اسلامی استان چهار محال و بختیاری با خلیل مقدم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان متبوعش طی نشستی مشترک در خصوص ترویج فرهنگ کتابخوانی بحث و تبادل نظر کرد.

در این نشست مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، گزارشی از عملکرد کتابخانه‌ها و تشریح شاخص‌های کتابخانه‌ای در زمینه منابع، اعضاء و امانت ارائه کرد.

 وی درادامه به تشریح مشکلات کتابخانه های عمومی استان پرداخت و از اعضاء شوراهای اسلامی خواستار توجه بیشتر به کتابخانه های عمومی شدند .

در این نشست میزان عملکرد شهرداری در خصوص پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی مورد بررسی قرار گرفت .

همچنین تاکید شد کتابخانه های عمومی با  شهرداری و شورای اسلامی در خصوص تقویت فرهنگ کتابخوانی و اجرای برنامه های مشترک فرهنگی از قبیل تهیه منابع ، برگزاری مسابقات کتابخوانی و غیره برگزار کند .

رییس شورای اسلامی استان چهار محال و بختیاری نیز نسبت به تعامل هر چه بیشتر شورا و نهاد کتابخانه ها تأکید کرد و از مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، خواستار حمایت از نویسندگان بومی و محلی از طریق خرید آثار آنان شد.

در پایان مقرر شد کتابهایی با موضوعات فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و ... از سوی کتابخانه عمومی استان جهت مطالعه مراجعه کنندگان به شورای اسلامی استان ارسال شود.

انتهای پیام


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8