پنج‌شنبه, 30 فروردين 1397

هیات رئیسه مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی مراكز استان ها مشخص شد
۱۴۳۱۶
 ۱۳۹۶/۰۹/۰۸ 
۱۵:۴۶:۵۸

در پنجاه و نهمین مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان‌ها مشخص شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، پنجاه و نهمین مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان‌ها صبح امروز (8 آذر) در شورای شهر تهران برگزار شد که انتخابات هیات رئیسه در دستور کار این نشست قرار داشت.

 

در این نشست محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران به عنوان کاندیدای ریاست این مجمع، فائزه عبداللهی رئیس شورای شهر گرگان، عبدالرضا پورخلیل از ایلام، جلال شریعتی از سنندج و مسعود مدینه از ساری به عنوان کاندیداهای منشی و اعضای هیات رئیسه کاندید شدند.

 

پس از به رای گذاشتن انتخاب این افراد محسن هاشمی از 29 رای اخذ شده با اکثریت آرا به عنوان رئیس پنجاه و نهمین مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان‌ها انتخاب شد. همچنین فائزه عبدالهی با 12 رای سمت منشی را برعهده گرفت.

 

پنجاه و نهمین اجلاس روسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان ها که اولین مجمع در پنجمین دوره شوراها می باشد با هدف انتخاب هیئت رئیسه مجمع، اعضا و روسای کمیسیون های چهارگانه و همچنین تبادل نظر روسای شوراها در خصوص لوایح، درآمدهای پایدار شهرداری ها، مدیریت جامع شهری و لایحه مالیات بر ارزش افزوده برگزار شد.

 

مجمع مشورتی با حضور تمام روسای شوراهای مراکز استان که هفتاد درصد از جمعیت شهری کشور را نمایندگی می کنند و ترکیب تخصصی کمیسیون های خود به عنوان مجموعه ای کارآمد این توانایی را دارد تا نظرات و پیشنهادات کارشناسی شده و دقیقی که بر اساس خواسته ها و نیازهای واقعی مردم شهرها تنظیم می شود را در اختیار شورای عالی استان ها قرار دهد تا با این ترتیب در تصمیم گیری های دولت و مجلس شورای اسلامی مد نظر قرار گیرد.

 

در ادامه‌ این جلسه و پس از پایان صحبت‌های ریاست شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، محمد فرشاد از کرمان و سید مسعود مدینه از ساری به عنوان هیات رییسه سنی، اداره جلسه را بر عهده گرفتند.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8