پنج‌شنبه, 30 فروردين 1397

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه:
آذربایجان‌غربی در جنگ تحمیلی نقش غیر قابل انكاری داشته است
۱۴۳۱۴
 ۱۳۹۶/۰۹/۰۸ 
۱۲:۵۸:۳۵

رئیس شورای شهر ارومیه گفت: آذربایجان‌غربی به دلیل هم مرز بودن با عراق در خط مقدم جبهه‌های حق علیه باطل بود و نقش بی‌بدیلی در دفاع از خاک کشور ایفا کرده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، رسول اصغرزاده رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه اظهار داشت: آذربایجان‌غربی با توجه به مرز مشترکی که با عراق داشت، در خط مقدم جنگ علیه رژیم بعثی بوده و در دفاع از کیان و خاک خود، ۱۲ هزار شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است.

 

وی با اشاره به موقعیت حساس آذربایجان‌غربی گفت: دشمنان با توجه به موقعیت جغرافیایی حساس آذربایجان‌غربی، همواره سعی در ایجاد ناامنی در این منطقه را در ذهن داشته و مرزبانان جان بر کف، با خون خود ضامن امنیت و آسایش در آذربایجان‌غربی شده‌اند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه بیان کرد: با توجه به نسبت جمعیت، آذربایجان‌غربی بیشترین شهید، ایثارگر و آزاده را در طول ۳۸ سال، تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

 

وی با اشاره به اضمحلال گروهک تکفیری داعش، تصریح کرد: حذف فیزیکی داعش با آغاز هفته بسیج تقارن داشته و ریشه کنی داعش بدون مجاهدت‌های بسیجی‌وار میسر نمی‌شد.

 

رسول اصغرزاده همچنین در ادامه سخنانش  افزود: باب شهادت همواره در آذربایجان‌غربی باز بوده و آذربایجان‌غربی با شهید در مبارزه با گروهک تروریستی داعش، در دفاع از حرم شریک بوده است.

 

وی با تاکید بر لزوم زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدا خاطرنشان کرد: زنده نگه داشتن مجاهدت‌ها و ایثار شهدا و ایثارگران وظیفه همگانی بوده و برپایی همایش‌های بزرگداشت شهدا موجب تجدید بیعت با آرمان‌های دلاور مردان شهید می‌شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه ادامه داد: شهدا با تقدیم خون خود در راه تداوم نظام اسلامی، در تاریخ ایران جاودانه شده‌اند.


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8