چهارشنبه, 1 فروردين 1397

معاون اجرایی واداری شورای عالی استانها:
پیشنهاد شورای عالی استانها در هیات وزیران پیرامون پرداخت حق جلسه و مزایای اعضای شورهای اسلامی تصویب شد/ تغییر در نحوه محاسبه حقوق شهردار
۱۴۲۸۶
 ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ 
۱۴:۳۹:۳۶

روشناسی طی گفت و گوئی آئین نامه پیشنهادی نحوه پرداخت حق جلسه و مزایا به اعضای شوراهای اسلامی و نحوه محاسبه حقوق شهردار را که در هیات وزیران مصوب شد را تشریح کرد.

منصور روشناسی معاون اجرایی و اداری شورای عالی استانها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها با اشاره به آیئن نامه اصلاح بندهای 3 و 4 جدول آHkjsdfklas حق جلسه شوراهای اسلامی سراسر کشور، اظهارداشت: این آیین نامه بر اساس درخواست های مکرر و بحث های متعددی که در شوراهای اسلامی دوره های گذشته مطرح بوده است توسط مهندس چمران رئیس شورای عالی استانها به دولت پیشنهاد شده است.

وی با بیان اینکه پیشنهاد شورای عالی استانها به دولت با تغییراتی در هیات وزیران مصوب شده است، گفت: این آیئن نامه در 16آبان ماه سالجاری تصویب شده و از تاریخ ابلاغ لازم الاجرا است و شوراهای اسلامی موظف هستند بر این اساس نسبت به بر آورد حق جلسه سالیانه خود اقدام و میزان آن را در بودجه مصوب به شهرداری ها پیشنهاد کنند.

معاون اجرایی واداری شورای عالی استانها در ادامه  با اشاره به حقوق شهردار افزود: حقوق شهردار دیگر مانند گذشته مبنای محاسبه حق جلسه شوراهای اسلامی قرار نمی گیرد. طی پیشنهاد اخیر جمعیت، ساعت و میزان ریالی که در دولت مصوب شده است به صورت شفاف و روشن قابل محاسبه است و دیگر ابهامی درآن وجود ندارد.

گرچه پیشنهاد اولیه شورای عالی استانها در این باره درهمین چارچوب بوده است اما در دولت با تغییراتی که در آن لحاظ کرده به تصویب رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها؛ آئین نامه نحوه پرداخت حق جلسه و مزایا به اعضای شوراهای اسلامی به شرح ذیل است:

 


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8