چهارشنبه, 1 فروردين 1397

فرماندار شهرستان همدان در دیدار با اعضای شورای شهر قهاوند:
پرهیز از حاشیه ها، حفظ وحدت و همدلی در شوراهای اسلامی مورد توجه قرار گیرد
۱۴۲۸۲
 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ 
۱۴:۲۱:۲۵

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، علی تعالی فرماندار شهرستان همدان در جمع اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قهاوند و بخش شراء گفت : پرهیز از حاشیه ها، حفظ وحدت و همدلی در شوراهای اسلامی با هدف خدمت بیشتر به مردم باید مورد توجه قرار گیرد.

 

فرماندار شهرستان همدان پیگیری و مطالبه گری شوراهای اسلامی را عامل موثری در پیشبرد امور دانست و افزود: اعضای شوراهای اسلامی نباید به عضویت در شورا اکتفا کنند و با پیگیری مستمر می توانند بسیاری از مسایل مسایل و مشکلات را مرتفع نمایند.

 

تعالی با اشاره به اینکه مسئولان کنونی بخش شراء افرادی با تجربه، پرتلاش و بسیار موثر در پیشرفت و آبادانی این بخش محروم هستند افزود : وضعیت بخش شراء و بویژه شهر قهاوند نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده و همدلی مسئولان محلی بخش در این امر بسیار موثر بوده است.

 

وی از تخصیص 50 درصدی اعتبارات استانی خبر داد و تصریح کرد : بخشی از اعتبارات نفت و گاز، توازن و جرائم رانندگی نیز تخصیص یافته که با توجه به اعتبارات پیش بینی شده برای شهرستان نوید خوبی برای انجام کار است.

 

وی با اشاره به دسترسی 75 در صد روستاهای شهرستان به شبکه آب شرب سالم و بهداشتی اظهار کرد : علیرغم کمبود سراسری منابع آب با مدیریت صحیح در مصرف می توان بر این مشکل غلبه کرد و باید با فرهنگ سازی از استفاده سنتی و بی رویه منابع آب خود داری کنیم.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه بیش از 99 درصد جمعیت بخش شراء به راههای ارتباطی آسفالته دسترسی دارند افزود : اعتباراتی نیز به منظور افزایش پهنا و روکش آسفالت برخی از راههای مواصلاتی پیش بینی شده که در دستور کار قرار دارد.

 

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار همدان نیز در این نشست از تشکیل پنجمین دوره شوراهای اسلامی در کلیه روستاهای بخش شراء اظهار خوشحالی کرد و گفت : غالبا در این دوره انتخابات افراد با تجربه ای مورد انتخاب مردم قرار گرفتند که سوابق خوبی در کارنامه کاری خود دارند.

 

علی اصغر ناظری پور افزود : انتخاب مجدد شهردار قهاوند با 16 سال سابقه کار در این سمت نشان از اطمینان به عملکرد و هماهنگی و عزم شورای اسلامی این شهر برای توسعه بیشتر و تداوم رفع محرومیت از چهره این منطقه دارد.

 

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار نیز تصریح کرد : در راستای اجرای سیاستهای دولت تکمیل پروژه های نیمه تمام در سالهای اخیر بیشتر مدنظر بوده اما با توجه به نیاز بخش شراء عملیان اجرایی چند پروژه جدید را در این بخش آغاز کردیم.

 

رضا زمانی افزود : در توزیع اعتبارات استانی نیز نگاه ویژه ای به بخش شراء داریم و اعتبارات برخی از پروژه های این بخش نیز از منابع ملی پیش بینی شده است.

بخشدار شراء نیز در این نشست گفت :  از 30 روستای این بخش در 3 روستا شورای پنج نفره و در 27 روستا شورای سه نفره تشکیل شد و انتخاب شورای بخش و هیات رئیسه آن نیز در موعد مقرر انجام گرفت .

وی افزود : همدلی و تعامل خاصی بین مسئولان بخش در جهت پیشرفت و آبادانی منطقه شکل گرفته و اقدامات خوبی در حال انجام است .

 

در این نشست همچنین اعضای شورای اسلامی بخش شراء و شهر قهاوند به بیان نقطه نظرات و مهمترین مسایل و مشکلات متنابه پرداختند.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8