يکشنبه, 6 اسفند 1396

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:
ضرورت رعایت عدالت و حقوق شهروندی برای همه شهروندان
۱۴۲۴۵
 ۱۳۹۶/۰۷/۰۳ 
۱۵:۱:۴۶

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: مدیریت شهری موظف است خدماتی متناسب با شرایط، محدودیت های افراد و شهروندان ارائه دهد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، پرویز سالاری در نطق پیش از دستور پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با حضور مدیر عامل کانون ناشنوايان هرمزگان برگزار شد، بیان کرد: باید عدالت و حقوق شهروندی برای همه رعایت شود و همه شهروندان به نسبت مساوی از خدمات ارائه شده استفاده کنند.

 

سالاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقارن ماه محرم و زنگ مهر گفت: تقارن ماه محرم و زنگ مهر هشدار است، هشدار  به همه نخبگان، اندیشمندان، متفکران به­ ویژه فرهنگیان و اساتید که بار سنگین تعلیم و تربیت و سبک زندگی در جهت سازندگان نسل جدید جامعه به دوش دارند، این فرصت مغتنم که مهر و فرهنگ غنی عاشورا هم آوا شده است بهترین فرصت است تا از درس های عاشورا و عبرتهای آن به نونهالان و جوانان آموزش دهیم.

 

وی در ادامه گفت: نهضت ابا عبدالله الحسين(ع) پیامهای زیادی دارد و منحصر به یک قشر و دین نیست بلکه این پیام جهان شمول است .

 

سالاری بیان کرد : شجاعت، صبوری، امر به معروف و نهی از منکر،  ایثار و حق الناس از مهمترین پیام های مکتب عاشورای حسینی است که می توان از آن درس عبرت گرفت.

 

وی افزود: دشمنان به دنبال این هستند که رزمایش حسینی را به همایش حسینی تبدیل کنند، در حالی که رزمایش حسینی فریاد بر بی عدالتی است و نهضت های غیر مسلمان از این سرچشمه رسالت الهام می گیرند.

 

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: مدیران دستگاه های  اجرایی از ظرفیت های پویا و پوینده دانش آموزان و انجمن اولیاء مربیان در جهت ارتقاء حقوق شهروندی استفاده بهینه ببرند.

 

سالاری در ادامه با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس و ایام عزاداری امام حسین (ع) بیان داشت: هفته دفاع مقدس الگوی بی بدیل نهضت عاشورا است و مدیریت شهری در ایام عزاداری ابا عبدالله الحسين از شهدای هشت سال دفاع مقدس نیز یاد کنند، چرا که نهضت ما ادامه راه امام حسین  (ع) است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به انتصاب استاندار جدید جناب آقای همتی تبریک گفته و از زحمات استاندار سابق جناب آقای جادری که در راستای توسعه همه جانبه استان هرمزگان گام های برداشتند تقدیر کرد و گفت اعتقاد داریم استاندار جدید با توجه به سوابق مدیریتی مختلف قطعا حضورشان در هرمزگان منشاء خیر و برکت خواهد بود .

 

وی در پایان خاطرنشان ساخت: در زمان حضور استاندار سابق نامه ای به تاریخ 27 دی ماه 95 خطاب به استاندار و وزیر کشور در 9 بند ارسال شد که در آن مشکلات هرمزگان و راههای افزایش توسعه استان مطرح شده بود که بی نتیجه ماند و از هیئت رییسه درخواست می شود مجددا این نامه به استاندار جدید جناب آقای همتی ارسال شود تا هر چه زودتر شاهد رشد و عمران و آبادانی هرمزگان باشیم.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8