يکشنبه, 28 آبان 1396

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری البرز خبر داد؛
برگزاری دوره آموزشی مدیریت روستایی ویژه شوراهای اسلامی در استان البرز
۱۴۱۹۵
 ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ 
۱۱:۴۷:۱۷

دوره آموزشی مدیریت روستایی ویژه شوراهای اسلامی در2  سطح مقدماتی و تکمیلی دراستان البرزبرگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، رضوی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری با اعلام این خبر اظهار داشت: اولین دوره از کارگاه آموزشی " آشنایی با قوانین و مقررات شوارهای اسلامی روستایی "با حضورآقای روشناسی معاون اجرایی و اداری شورای عالی استان ها و معاونین و همچنین بخشداران برای کلیه اعضای شوراهای اسلامی روستایی دوره پنجم در سه مرحله برگزار شد.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این دوره به تفکیک بخش‌های مختلف استان و در مرکز هر بخش برگزار شد و تا پیش از شروع بکار دوره جدید فعالیت شوراها به پایان رسید.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گفت: این دوره در دو سطح مقدماتی و تکمیلی بود که در دوره مقدماتی مباحثی همچون: جایگاه شوراها در آموزه‌های دینی و نظام اجرایی کشور و نیز قوانین بالادستی، شرح وظایف و مسئولیت شوراها در قانون، وظایف ذاتی و معاضدتی شوراها، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های شوراها، نحوه تعامل شوراها با دستگاه‌های اجرایی، نقش شوراها در اقتصاد مقاومتی، وظیفه شوراها در صیانت از محیط زیست و مدیریت پسماند روستایی و ... تدریس شد.

وی ادامه داد: در دوره تکمیلی که پس از روی کار آمدن شوراها در طی نیمه دوم سال جاری و پیرامون آشنایی شوراها با مباحث مالی و فنی دهیاری ها خواهد بود و تدریس خواهد شد.


انتهای پیام

 


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8