يکشنبه, 28 آبان 1396

رئیس شورای استان چهارمحال و بختیاری:
عدم حمایت مجلس از طرح‌های شواری عالی استان‌ها یك خلاء قانونی است
۱۴۱۹۴
 ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ 
۱۱:۱۰:۴۲

منصوری عدم حمایت از طرح‌های ارائه شده توسط شواری عالی استان‌ها در مجلس شورای اسلامی را یک خلاء قانونی دانست و بیان کرد: عدم اختصاص ردیف اعتبار برای آموزش شوراها به شورای عالی استان‌ها یک ضعف است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، اکبر منصوری در جلسه شورای استان اظهار داشت: این شورا در 4 سال گذشته 878 مصوبه در قالب 73 جلسه داشته است ضمن اینکه در همین مدت 5 هزار و 478 نامه نیز توسط شورا دریافت شده است.

 

وی بررسی مصوبات صورت جلسات شورای اسلامی شهرهای استان، تطبیق آن با قانون و اعلام مغایرت‌ها به شوراهای اسلامی ذیربط را از اقدامات شوراها دانست و افزود: شورای استان در 4 سال گذشته تفاهم‌نامه‌هایی با نهادهای مختلف مانند محیط زیست، بیمه ایران، جهاددانشگاهی، نهاد کتابخانه‌ها و کمیته امداد منعقد کرده است.

 

رئیس شورای چهارمحال و بختیاری عدم حمایت از طرح‌های ارائه شده توسط شواری عالی استان‌ها در مجلس شورای اسلامی را یک خلاء قانونی دانست و بیان کرد: عدم اختصاص ردیف اعتبار برای آموزش شوراها به شورای عالی استان‌ها و عدم پرداخت جرائم کمیسیون ماده 99 روستاها توسط خزانه کل کشور به حساب شورای اسلامی بخشی از دیگر خلاهای قانونی در این زمینه است.

 

منصوری با بیان اینکه شورای استان در 4 سال گذشته اقدامات خوبی در بخش‌های مختلف مانند آسفالت جاده‌ها، گازرسانی به بخش مشایخ شهرستان کیار و بهداشت و درمان انجام داده است، تصریح کرد: با وجود همه این اقدامات باز هم با ایده‌آل فاصله زیادی داریم انتظار داریم بحث آب استان در زمینه میزان برداشت‌ها تعیین تکلیف شود.

 

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8