يکشنبه, 28 آبان 1396

کارشناسان و صاحبنظران حوزه های مرتبط علوم اجتماعی مطرح کردند؛
وجود 4 هزار روستا در حریم شهرها/ افزایش قابل توجه جمعیت حاشیه نشین در یك دهه اخیر
۱۴۱۹۳
 ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ 
۱۱:۳:۵۱

کارشناسان و صاحبنظران حوزه های مرتبط علوم اجتماعی در قالب اعضای هیأت اندیشه ورزی حاشیه نشینی در وزارت کشور گردهم آمدند و با تبیین موضوع حاشیه نشینی به عنوان یکی از آسیب های مهم اجتماعی به ارائه راهکار برای مقابله با این پدیده در حال گسترش پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، در این نشست کارشناسان در نقطه نظرات خود اعلام کردند:  در دهه 80، یک هفتم از جمعیت شهری در حاشیه شهرها سکونت داشتند که این رقم  در پایان سال 95 افزایش قابل توجهی یافته است.

به گفته کارشناسان، نبود وحدت رویه، تغییر و تحول در مدیریت شهرها، ناهماهنگی بین نظام مدیریت، منابع مالی و برنامه ریزی، بی توجهی به اجرای طرحهای پیشگیرانه در مناطق مهاجرفرست، خشکسالی و نبود نظام مالکیت صحیح در روستاها از عوامل گسترش حاشیه نشینی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ متخصصان علوم اجتماعی حاضر در نشست هیأت اندیشه ورزی حاشیه نشین معتقدند: ارتقای شرایط محیطی، ایجاد شبکه های منظم آب وفاضلاب، ساخت مراکز درمانی و آموزشی، توجه به رفتارهای پرخطر و توانمند سازی مردم از طریق ایجاد صندوقهای کوچک، آموزش مهارت های پایه و فنی و حرفه ای در کنار شناخت چالشهای موجود در سکونت گاه های غیر رسمی و اتخاذ ساز وکارهای اجرایی متناسب، می تواند به کاهش این آسیب اجتماعی کمک کند.

انتهای پیام /


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8