شنبه, 29 مهر 1396

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مجمع‌ مشورتی روسای شوراهای اسلامی
تعویض مكرر مسئولین چاره نیست، هزینه است
۱۴۱۴۳
 ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ 
۱۲:۳۸:۲۷

نائب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شهر را باید با یک نقشه درست راهنمایی و هدایت کرد و به پیش برد، تعویض مکرر مدیران چاره کار نیست، هزینه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مجمع‌مشورتی روسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان و روسای شوراهای استان ها اظهارداشت: گاها با جهلی که از عدم احاطه علمی نشات می گیرد هر ایده علمی را رد می کنیم در بسیاری از موارد موضوعی که متخصص حوزه آن را تحقیق کرده و مستند کرده اند بنا بر تجربه خود آن را رد می کنیم. ما باید قبول کنیم تجربیات ما پایین تر از شواهد دنیاست.

پزشکیان افزود: ما یاد نگرفتیم بر اساس شواهد با هم حرف بزنیم. ما یاد نگرفتیم با هم درست و منطقی صحبت کنیم بدون جدل و تنش مذاکره کنیم. این دلیل اصلی بسیاری از شکست ها در اجرای برنامه های اداری است. ما باید یاد بگیریم با هم حرف بزنیم و در مقابل حرف درست سر خم کنیم و تنش ایجاد نکنیم.

نائب رییس مجلس با اشاره به عواقب تصمیمات ناصحیح در آینده افزود: ظالم کسی است که با ناآگاهی خود برنامه ریزی کرده و در جامعه پیاده می کند و نتیجه تلخ این پروژه ها نیاز به مدت زمان طولانی ندارد و بعد از مدت کوتاه اثرات خود را نشان میدهد و این ظلم در حق شهر و مردمان آن شهر است.

وی توصیه کرد: مسئولین نباید بر دانسته های اشتباه خود پافشاری کنند.مسئله در تصمیم گیری صحیح و اجرای درست این تصمیم است که کلید موفقیت و توسعه کشور در آن است.

پزشکیان افزود: ما حق نداریم قانون بنویسیم که بی ثباتی را در جامعه ایجاد می کند در حالی که می نویسیم و متوجه نیستیم که چه عواقب جبران ناپذیری دارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشکلات و گرفتاری ما در ادارات کشور در همین هاست. نقشه کامل و تخصصی و حساب شده نداریم و ظرف مدت کوتاه مسئول عوض می کنیم که شاید درست شود. ما می بافیم و رشته می کنیم ما می سازیم و خراب می کنیم و مکرر راه عوض می کنیم. چون مسیر مشخص و تعریف شده نداریم. یک شهر را باید با یک نقشه درست راهنمایی و هدایت کرد و به پیش برد. تعویض مکرر مدیران چاره کار نیست، هزینه است.

وی در پایان با اشاره به استفاده درست از نیروها وعقاید به جای تنش، از پیگیری مسائل شهری در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

انتهای پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8