پنج‌شنبه, 27 مهر 1396

در جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شوراهای کشور:
بررسی راهكارهای ارتقای سلامت اجتماعی و ترویج فرهنگ زیست‌محیطی
۱۴۱۴۱
 ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ 
۱۱:۸:۲۶

راهکارهای ارتقای سلامت اجتماعی و ترویج فرهنگ زیست‌محیطی  درجلسه کمسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری پنجاه و هشتمین اجلاس روسای شوراهای اسلامی استان و شهرهای مراکز استان بررسی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، در این جلسه پیرو موضوعات مرتبط با سلامت و محیط زیست شهری مباحثی مطرح شد و تجربیات شهرهای مختلف پیرو این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

 

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: بر اساس مباحث مطرح شده آلودگی هوا و محیط زیست از مهم ترین چالش های پیش رو در کلانشهرها هستند از این رو باید شوراها و شهرداری ها به موضوع ترویج سوخت پاک، استفاده از انرژی خورشید و توسعه فرهنگ استفاده از خودروهای نقلیه عمومی به ویژه دوچرخه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 

شهرام دبیری ادامه داد: هدایت آب های سطحی از طریق کانال به دریاچه ارومیه و تصفیه پساب شهری برای جاری شدن به دریاچه ارومیه از جمله مواردی است که توسط مدیریت شهری تبریز در دست بررسی است.

 

وی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به " تبریز شهر بدون گدا" یادآورشد: تکدی گری یکی از موضوعاتی است که همواره در شهرهای بزرگ به عنوان چالش مدیریت شهری مطرح است، که در شهر تبریز این معضل با همکاری انجمن خیریه حمایت از مستمندان ، شهرداری و نیروی انتظامی رفع شده است و از این رو تبریز به شهر بدون گدا معروف است.

انتهای پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8