شنبه, 29 مهر 1396

مدیر دبیرخانه مجمع مشورتی رؤسای شواهای اسلامی عنوان کرد؛
طرح و جمع‌بندی ۷۰ عنوان موضوع شهری در مجمع مشورتی شوراهای اسلامی
۱۴۱۳۹
 ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ 
۱۴:۴:۷

 احمدرضا شجاعی گفت: مجمع مشورتی، فعالیت خود را از سال ۸۲ آغاز کرده و تاکنون ۵۸ اجلاس از سوی این مجمع برگزار شده‌است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، احمدرضا شجاعی در اجلاس روسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان‌های کشور در تبریز اظهارداشت:پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اصل مشورت و مشارکت دهی مردم در تعیین سرنوشت خود در قالب نظام شورایی با پوشیدن لباس قانون از عرصه تئوری به عرصه عمل راه یافت و نهاد شورا طبق اصل هفتم قانون اساسی در در زمره ارکان نظام و اداره امور کشور قرار گرفت.

با توجه به جوان بودن تجربه کار سازمان یافته جمعی در قالب شوراها ولزوم شتاب گرفتن روند فعالیت های شورایی، از سال ۱۳۷۷ جامعه شورایی کشور آزمون های مختلفی را پشت سر گذارده است.

وی اظهار داشت: طبق قانون، این مردم هستند که در قالب نهادهای شورایی اعم از مجلس شورای اسلامی، شوراهای شهر و روستا و دیگر اشکال شوراها،حاکمان و کارگزاران را بر آن می دارند تا در چارچوب ضوابط و مقرراتی که آنها وضع می کنند عمل کرده و مجری تصمیمات آنان باشند.

شجاعی ادامه داد: این توجه در قانون اساسی موجب می شود سرمایه های ارزشمند و عظیم اجتماعی موجود در دل روستاها و شهرهای کشور که می توانند گره گشای بسیاری از مشکلات موجود باشند، شناسایی شده و به آنان بها داده شود تا در قالب شورای روستا، بخش، شهر و شهرستان، استان و شورای عالی استانها در کنار مسئولین دولتی و اجرایی در جهت. زشد و تعالی جامعه اسلامی ایزان گام بردارند.

مدیر دبیرخانه مجمع مشورتی رؤسای شواهای اسلامی شهرهای مرکز استان اضافه کرد: در این راستا مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و شهرهای مراکز استان کشور تشکیل یافته و طی دوره چهارم شوراها به وظایفی که در نظام نامه به آن اشاره شده است، عمل کرده  است.

وی در ادامه با اشاره به این‌که طی سه دوره گذشته ۷۰ عنوان موضوع در مجمع مشورتی طرح و جمع‌بندی شده است، گفت: مجمع دارای ۳۱ عضور است که ۸ عضو آن کلان‌شهر و ۲۳ عضو آن شوراهای مرکزی استان هستند.

انتهای پیام 


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8