چهارشنبه, 4 بهمن 1396

رئیس شورای عالی استان ها در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه:
شهید دكتر چمران یكی از شاگردان مكتب علی(ع) است
۱۴۰۸۷
 ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ 
۱۰:۵۶:۵۱

رئیس شورای عالی استان ها گفت: شهید دکتر مصطفی چمران که خود را خاک پای مکتب علی‌(ع) هم به حساب نمی­آورد، دانشمندی عاقل، فرمانده جنگ، رزمنده ای توانا و توانمند و مدیری مدبّر و سیاستمدار و هنرمندی لطیف ‌الطبع بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، مهدی چمران در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران گفت: 31 خردادماه هر سال سالروز شهادت یکی از شاگردان مکتب علی‌(ع) است.

 

وی افزود: امیرالمومنین علی(ع) فردی جامع بود که در صحنه جنگ خطبه می‌خواند، درحالی که حاکم مسلمین بود ضمن آنکه نان و خرما می­خورد و به ایتام می‌داد. همچنین مناجات و راز و نیازهای علی(ع) در نخلستان­ های کوفه بی‌نظیر است، البته شاگردان مکتب امیرالمومنین علی(ع) هم جامع هستند.

 

رئیس شورای عالی استان ها تصریح کرد: شهید دکتر مصطفی چمران که خو در ا خاک پای مکتب علی‌(ع) هم به حساب نمی‌آورد، دانشمندی عاقل، فرمانده جنگ، رزمنده‌ای توانا و توانمند و مدیری مدبّر و سیاستمدار و هنرمندی لطیف‌الطبع بود.

 

وی به سخنی از شهید چمران درباره حضرت علی‌(ع)‌ اشاره کرد و گفت: شهید چمران در بخشی از یادداشت‌ هایش به بیان فضایل حضرت علی(ع) اشاره کرده و نوشته است؛ اگر پرستش غیر خدا مجاز بود علی را می ‌پرستیدم. البته به خود اجازه نمی ‌دهم برای شناخت علی(ع) کلمه ‌ای را بر زبان برانم و زندگی وی را تجزیه و تحلیل کنم؛ چراکه شناخت علی تنها از طریق قدرت عشق ممکن است.

 

چمران در ادامه سخنرانی به فراز هایی از مناجات شهید دکتر چمران اشاره کرد و گفت: «ای علی (ع) در هر ضربان قلبم درد تو را احساس می کنم، دردی که تا مغز استخوان را می سوزاند، دردی که تو می توانی اسلام را پیاده کنی ولی اسلام به دست ستمگران به تباهی کشیده می شود.»

«ای علی (ع)‌ ظلم و فساد را در طول تاریخ و شکست اسلام را به دست خلفایی که به نام اسلام حکومت می کنند، دیدی و در حضورت فرزندانت را قتل عام می کنند و قارون ها گنج های خود را از خون مردم می دوشند.»

 

«ای علی ( ع)‌ به تو و خاندان تو در منابر ناسزا می گویند و این درد بزرگی است که هنوز هم در منابر و نماز جمعه ها قدر و ارزش تو را نمی دانند و چه درد بزرگی است که شاهد سقوط اسلام باشی و نتوانی کاری انجام دهی.»

 

«ای علی (ع) چه بگویم که ممکن است مرا به شرک متهم کنند چرا که اگر پرستش غیر خدا مجاز بود، بی شک تو را می پرستیدم. تو تجلی خدا و خلیفه خدا در زمین هستی و تو خدا نیستی ولی وجود تو را جز خدا پر نکرده است.'

 

چمران در پایان یاد و نام همه شهدای انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس را گرامی داشت.

 

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8