چهارشنبه, 4 بهمن 1396

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها:
ارتباط سازنده با مسئولین استانی باید سرلوحه شورای دوره پنجم باشد / كمبود منابع مالی معضل شورای شهرهای كوچك
۱۴۰۸۳
 ۱۳۹۶/۰۳/۲۲ 
۱۴:۸:۲۷

فاطمی با اشاره به شورای دوره پنجم گفت: این شورا باید تعامل سازنده شورا با امام جمعه، استاندار، فرماندار و مسئولین استانی را در اولویت کاری خود قرار دهد.

 

سید علی اکبر فاطمی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها گفت: دوره پنجم شورای اسلامی باید با برنامه ریزی برای چهارسال کار خود را شروع و تلاش کنند با درایت و سعه صدر تلاش کنند جلساتی با مسئولین استانی و کشوری برگزار کنند.

 

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها بزرگترین معضل استان را مسأله اشتغال جوانان دانست و عنوان کرد: ورشکستگی کشاورزان گوجه فرنگی و عدم همکاری بانک ها شروع به کار کشاورزان را سخت تر کرده است و آنها نیاز به تامین مالی دارند. این مشکلات باعث مراجعات مردم به شورا شده است. این در حالی است که شوراها قدرتی برای ایجاد اشتغال یا حل مشکلات آن ندارند.

 

عضو شورای اسلامی شهر کاکی استان بوشهر مهمترین دغدغه شورای شهرهای کوچک را کمبود منابع مالی دانست و بیان کرد: کمبود منابع مالی  فعالیت عمرانی شهرداری را کند می کند.

 

وی تصویب تبصره ٣ برای اداره آب و فاضلاب را اقدامی مثبت در جهت نوسازی و تعمیر لوله های فرسوده عنوان کرد  افزود: اما متاسفانه با گذشت یک سال هنوز هم چارت نیروهای انسانی شهرداری های استان اجرایی نشده است.

 

فاطمی ادامه داد: شورای دوره پنجم باید تعامل سازنده شورا با امام جمعه، استاندار، فرماندار و مسئولین استانی را در اولویت کاری خود قرار دهد. البته تعیین شهردار، برنامه ریزی چهارساله، نظارت بر ادارات  و انعکاس مشکلات جهت رفع آنها، زمانبندی برای حضور اعضا در  شورا و هماهنگی برای عدم تداخل زمان کاری اعضای شاغل شورا با جلسات شورا نیز برای داشتن یک شورای موفق ضروری است.

 

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها در پایان تصریح کرد: اعضای جدید شوراهای اسلامی قطعا با ایده ها و برنامه های خوب وارد این نهاد مردمی شده اند که با توکل به خدا در سایه قانون خدمت خالصانه به مردم خواهند داشت.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8