چهارشنبه, 4 بهمن 1396

نماینده استان مازندران در شورای عالی استان ها:
پسماندها معضل اصلی شمال كشور است / لزوم ورود جدی دولت برای حل این مشكل
۱۴۰۸۱
 ۱۳۹۶/۰۳/۲۱ 
۱۴:۵۱:۸

ولی ­شیخ ­­زاهد با بیان اینکه پسماندها مشکل اصلی شمال کشور است گفت: شیرابه حاصل از این پسماندها باعث آلودگی آب دریا، رودخانه و جنگل ها شده است.


ابراهیم ولی شیخ زاهد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها ضمن انتقاد از مشکلات فراوان شهر رامسر گفت: بزرگترین مشکل این شهر وجود پسماند است که تا کنون هیچ تصمیم جدی برای آن گرفته نشده است.

 

نماینده استان مازندران در شورای عالی استان ها ادامه داد: این فقط مشکل شهر رامسر نیست و به طور کل شمال کشور با این معضل مواجه هستند و با وجود ورود مستقیم رهبر انقلاب اما هیچ عزم جدی برای حل این مشکل وجود ندارد و دولت نیز کاری برای این مشکل نکرده است.

 

عضو شورای شهر رامسر با اشاره به پیامدها های این معضل گفت: شیرابه های ناشی از پسماندهای رها شده در دل طبیعت باعث آلودگی آب دریا، رودخانه ها، آب های زیر زمینی و جنگل شده است که در آینده مشکلات بسیار بزرگی را به وجود خواهد آورد.

 

وی با بیلان اینکه تمرکز دولت در توسعه اقتصاد بر پایه گردشگری است عنوان کرد: سیاستگذاری اقتصادی ما به سمت جذب گردشگر است اما در رامسر اوضاع به گونه ای است که ساحل و بخشی از جنگل ان به دلیل آلودگی و بوی متعفن قابل استفاده نیست. پس چطور می توانیم با این اوضاع گردشگران را جذب کنیم. رامسر شهرت جهانی دارد و با این کم کاری ها روز به روز درآمد گردشگری آن کم می شود.

 

وی با بیان اینکه ما به عنوان نماینده مردم در شورا و شورای عالی استان ها اعتبار کافی برای حل این مشکل را نداریم تصریح کرد: فریاد ما به جایی نمی رسد و هر چقدر هشدار دادیم و رایزنی کردیم نتوانسته ایم نظرات مسئولین را برای حل این معضل جلب کنیم. هر چند امیدواریم که دولت به طور جدی به این موضوع ورود کند.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8