چهارشنبه, 4 بهمن 1396

نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها:
یافتن راهكاری برای درآمد پایدار شهرداری ها اولین اولویت شورای دوره پنجم باشد
۱۴۰۸۰
 ۱۳۹۶/۰۳/۲۱ 
۱۴:۱:۳۸

محمدصالحی با انتقاد از وضع مالی شهرداری های شهرهای کوچک گفت: به نظر من یافتن راهکاری برای تامین منابع پایدار شهرداری ها باید اولین اقدام شورای شهر دوره پنجم باشد.

 

عباس محمد صالحی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با اشاره به مشکلات شهر فریدن استان اصفهان گفت: در مجموع شهرهای کوچک دچار معضل بیکاری و مهاجرت هستند و شهر فریدن نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می کند.

 

نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها ادامه داد: البته حل این مشکلات از اختیار شورا خارج است و ما نمی توانیم به این مسائل ورود کنیم.

 

عضو شورای شهر فریدن بزرگترین مشکل این شهر را عدم وجود درآمد پایدار شهرداری ها دانست و توضیح داد: متاسفانه شهرداری شهرهای کوچک از نظر مالی بسیار ضعیف هستند و تواند اداره پرسنل شهرداری را نیز ندارند. عوارضی هم که از مردم دریافت می شود بسیار اندک است و خرج حقوق پرسنل شهرداری می شود و عملا پولی برای هزینه های عمران و فرهنگی شهر نمی ماند.

 

وی اضافه کرد: از همین رو ما همیشه وابسته هستم و دولت نیز کمکی به شهرهای کوچک نمی کند. امیدواریم دولت بر اساس قول رئیس جمهور برای تصویب قانون درآمد پایدار شهرداری ها همکاری های لازم را انجام دهد تا این مشکل برطرف شود.

 

محمدصالحی با اشاره به شورای دوره پنجم گفت: از نظر من این شورا باید در اولین گام خود را برای یافتن راهکار ایجاد درآمد پایدار شهرداری ها بردارد زیرا با حل این مشکل به صورت خودکار بسیاری از مشکلات دیگر که وابسته به منابع مالی هستند حل می شود.


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8