شنبه, 29 مهر 1396

نماینده استان خراسان شمالی درشورای عالی استانها:
خسارت دیدگان روستایی 5 میلیون و شهری 6 میلیون تومان كمك بلا عوض دریافت می كنند/ به روستائیان خسارت دیده 20 میلیون و به شهرنشینان30 میلیون تسهیلات داده می شود
۱۴۰۳۶
 ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ 
۱۰:۳۲:۲۴

علی توفقی طی گفت و گوئی از نحوه ارائه کمک های بلاعوض و تسهیلات به خسارت دیدگان زلزله اخیر در استان خراسان شمالی و همچنین کم و کیف امداد رسانی سخن گفت.

علی توفقی نماینده استان خراسان شمالی در شورای عالی استانها درگفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها درخصوص جزئیات زلزله اخیر در استان متبوعش ضمن ابراز همدردی و تسلیت به بازماندگان اظهارداشت: این اتفاق در حوالی 22 کیلومتری بجنورد رخ داد که منجر شد 400 نفر از هموطنانمان مصدوم شوند.

وی درباره خسارت های این زلزله با بیان اینکه روستائیان به نسبت به شهر خسارت بیشتری دیده اند، افزود: در 10 روستا 70 درصد تخریب مشاهده شده است. در این حادثه نیروهای هلال احمر و ستاد بحران وارد عمل شدند ولی با توجه به گستردگی این حادثه و بضاعت و امکانات کم استان خدمات رسانی آن طور شاید و باید انجام نشد. 25 پس لرزه رخ داد که باعث شد؛ آثار تاریخی ما آسیب ببیند.

نماینده استان خراسان شمالی در شورای عالی استانها تاکید کرد: نماینده دولت در منطقه حضورپیدا کردند و قول دادند که به خسارت دیدگان روستایی 5 میلیون و به خسارت دیدگان شهری هم 6 میلیون تومان کمک بلا عوض داده می شود. کمیته امداد نیز به مدد جویان این کمیته در حد توان کمک‌های بلا عوضی خواهد کرد.

توافقی افزود: مسئولین حوزه بنیاد مسکن که بیشتر در ساخت مسکن روستائیان فعالیت می کند آن‌ها هم در محل حادثه دیده حضور داشتند و عنوان کردند که روستائیان خسارت دیده 20 میلیون و به شهرنشینان30 میلیون تسهیلات داده می شود. واحدهایی هم که نیاز به تعمیر داشته باشند 15 میلیون وام داده می شود.

وی با بیان اینکه هنوز هیچ یک از مسئولان به برخی از روستائیان حادثه دیده نرفته اند ادامه داد: از مسئولین درخواست داریم این موضوع را پیگیری کنند و اقلام و امکانات مورد نیاز برایشان را تهیه و ارسال کنند.

انتهای پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8