شنبه, 29 مهر 1396

نماینده استان خراسان رضوی در شورای عالی استان ها:
زبان فارسی زبان مادری همه ایرانیان است / لزوم تسریع در اجرای طرح جامع آرامگاه فردوسی
۱۴۰۳۵
 ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ 
۱۶:۲۱:۹

قاسمی با اشاره به آماده بودن طرح جامع آرامگاه فردوسی گفت: از وزارت فرهنگ و ارشاد و استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در خواست داریم  در اجرای طرح جامع آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی اقدامات جدی انجام دهند.

 

اسدالله قاسمی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها  با تبریک روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان فارسی گفت: زبان فارسی زبان مادری ایرانیان است و در بسیاری از کشورها جهان به خصوص کشورهای همسایه اهمیت بسزایی دارد.

 

نماینده استان خراسان رضوی در شورای عالی استان ها با بیان اینکه زبان فارسی توانسته دانشمندان، شاعران و نویسندگان بسیاری را پرورش دهد گفت: حکیم طوس یکی از بزرگترین پرورش­یافتگان و مروّجان زبان فارسی است.

 

وی با بیان اینکه وجود آرامگاه فردوسی بزرگ در خراسان رضوی افتخار بزرگی برای ما است گفت: ما هر ساله در شهرهای خراسان و به خصوص مشهد مقدس نشست ها  و جشن هایی را برگزار می کنم. همچنین در قوچان با دعوت از شاهنامه پژوهان، ادیبان و علاقه­مندان همایشی از سوی شورای شهر قوچان و اداره فرهنگ و ارشاد برگذار می شود که آخرین پژوهش­های شاهنامه پژوهان در آنجا ارائه می شود. و علاوه بر آن شب شعر نیز برگزار می شود.

 

قاسمی با اشاره به آماده بودن طرح جامع آرامگاه فردوسی گفت: از وزارت فرهنگ و ارشاد و استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در خواست داریم  در اجرای طرح جامع آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی اقدامات جدی انجام دهند. نیاز است مسئولان و ارگان های مربوطه در جهت اجرای این طرح جدیت داشته باشند.

 

عضو شورای شهر قوچان ادامه داد: ما در شهر قوچان یک خیابان و یک مدرسه را به نام فردوسی بزرگ مزین کردیم و قصد داریم در رابطه با نصب مجسمه فردوسی در یکی از میدان های شهر اقدام کنیم.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8