شنبه, 29 مهر 1396

رئیس شورای شهرستان کرج:
لزوم جدیت در فرهنگ سازی صیانت از محیط زیست / نگاه اقتصادی در راستای حفاظت از محیط زیست راه‌گشا است
۱۳۹۳۱
 ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ 
۱۴:۲۴:۵۹

ابوالحسنی داشتن نگاه اقتصادی در راستای حفظ محیط زیست را ضروری خواند و افزود: هزینه در انجام پروژه‌های محیط زیست محور می‌تواند منشاء درآمد پایدار و ایجاد اشتغال باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، حمیدرضا ابوالحسنی با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست مختص یک دستگاه یا دو دستگاه نیست بلکه باید همه گیر و فراگیر شود، اظهار داشت: همه مردم به این باور و اعتقاد برسند که دین خود را نسبت به محیط زیست ادا کنند.

رئیس شورای شهرستان کرج بیان کرد: سلامت، بهداشت و ایمنی مردم شهر به عنوان اصلی نخست است که باید در نظر گرفته شود و اگر این مهم نادیده شود یقیناً سایر محورهای توسعه آنگونه که باید و شاید در مسیر خودش حرکت نمی کند.

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی، مقوله فرهنگ سازی صیانت از محیط زیست را مهم خواند و با بیان اینکه تحقق این مهم باید در اولویت برنامه ها و فعالیت ها قرار گیرد، عنوان کرد: در این راستا بهره گیری از آرایه های هنری و جلب حمایت و حضور تشکل های مردمی (NGO) حضور دائمی و غیر مقطعی رسانه‌ها به ویژه رسانه‌ی ملی و نیز توسعه برنامه‌های آموزش در مدارس می تواند به عنوان عوامل اجرایی نیل به این هدف مورد توجه اساسی واقع شود.

ابوالحسنی داشتن نگاه اقتصادی در راستای حفظ محیط زیست را ضروری خواند و افزود: اگر توجه به حفظ محیط زیست در اجرای پروژه های مدیریت پسماند، فاضلاب شهری، ایجاد تصفیه خانه دارای هزینه است، اما می تواند علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمدهای پایدار، زمینه ترویج استفاده از کالاهای قابل بازیافت در چرخه تولید را فراهم کند.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8