شنبه, 29 مهر 1396

تشریح فعالیت 4 ساله شورای اسلامی استان فارس از زبان رئیس/ بررسی بیش از 13 هزار و 860 مصوبه در دوره چهارم
انتخابات آینده چالش ميان توده و نخبه است
۱۳۹۲۹
 ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ 
۱۲:۷:۲۷

رئیس شورای اسلامي استان فارس با حضور در جمع خبرنگاران ضمن تشریح عملکرد 4 ساله شورای استان فارس گفت: در این دوره کارهای بسیار خوبی انجام شد و ما توانستیم 13 هزار 860 مصوبه از 20 هزار مصوبه را بررسی کنیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، حسین نعمتی افزود: اصلی‌ترین مطالبه مردم ما رفع مشکلات اقتصادي و اشتغال است و به همین دلیل رئیس جمهور آینده بايد رئیس جمهور کار باشد نه سیاست بازی.

 

وی افزود: کلید حل تمامی مشکلات ما در حوزه اقتصاد و تولید، اقتصاد مقاومتی است و ما نباید با اقتصاد مقاومتی شعاری برخورد کنیم.

 

 

نعمتی گفت: معتقدیم که بايد تصمیمات محلی به عهده شوراها باشد و شورای اسلامي استان نیز طی این مدت در زمینه اقتصاد مقاومتی اقدامات خوبی انجام داده‌اند که می‌توان از آن جمله به پیگیری برخی پروژه ها نظیر جاده شمالی - جنوبی فارس از خاوران جهرم تا ارسنجان اشاره كرد که با اجرای آن فاصله لار تا سعادت شهر 120 کیلومتر کاهش می‌یابد و باعث کاهش مصرف انرژی هم می‌شود. علاوه بر این ما پیگیر ساخت یک راه دیگر نیز هستیم که راه جدید استان به یزد محسوب می‌شود و با اجرای 17 کیلومتر راه آسفالت فاصله استان ما تا یزد 100 کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.

 

وی از طریق رایزنی با محیط زیست کشور خبر داد و گفت: یکی از مسائلی که ما به جد دنبال آن هستیم بحث مدیریت یکپارچه شهری است که اجرای آن می‌تواند بسیاری از مشکلات ما در شهرها را حل کند و امیدواریم دولت هر چه سریع‌تر لایحه آن را ابلاغ کند.

 

رئیس شورای اسلامي استان فارس ادامه داد: از دیگر مواردی که طی این مدت در دستور کار ما بوده بحث توانمند‌سازی فرهنگی شوراها است که در این ارتباط دوره آموزش شوراها در10نقطه استان برگزار شد و 6 هزار عضو شورا در این دوره ها شرکت کردند ضمن این که در طول مدت شورای چهارم 400 مورد بازدید از شوراهای استان صورت گرفته است.

 

وی با ارائه گزارش از برخی فعالیت‌های شورای اسلامي استان فارس اظهار داشت: پیگیری مصوبه رایگان شدن خرید بیمه خدمت سربازی، حذف دریافت حق فنی توسط داروخانه ها و دعوت از سرمایه‌گذاران برای ایجاد نیروگاه‌های سیکل ترکیبی در دستور کار ما قرار دارد که هم اکنون یک سرمایه‌گذار برای ایجاد نیروگاه سیکل ترکیبی شمال فارس با 2500 میلیارد تومان سرمایهگذاری در این بخش اعلام آمادگی كرده است که تنها منتظر امضای وزیر برای حضور این سرمایه‌گذار هستیم تا با اجرای این پروژه 2 هزار شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شود.

 

نعمتی گفت: امروز زباله‌هایی که می‌تواند برای ما تولید ثروت کند تبدیل به یک معضل بزرگ شده است و به همین دلیل یکی از مواردی که ما به جد دنبال می‌كنيم بحث مدیریت پسماند، بازیافت و تبدیل زباله ها به گازوئيل است چرا که بازیافت 300 تن زباله در سال، 180 شغل جدید ایجاد می‌کند و 5 میلیارد تومان درآمدزایی دارد.

 

وی از امضای چندین تفاهم نامه همکاری ميان شورای اسلامي استان با تعدادی از ارگان‌های دولتی از جمله میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد و گفت: یکی از مشکلات امروز ما در حوزه گردشگری فارس این است که علی رغم ظرفیت بالای این استان در حوزه گردشگری، درآمدهای ما از گردشگری به نام ما و به کام مرکز است به گونه‌ای که تنها در یک مورد در حالی که پارکینگ مجموعه تخت جمشید 1ميليارد و 800 میلیون تومان درآمد داشته فقط چند صد میلیون تومان آن بازگشته است، آن هم زمانی که کشاورزی ما از ميان رفته و صنعت بزرگی هم نداریم و اگر همین درآمدها را نیز از ما بگیرند ظلم است.

 

رئیس شورای اسلامي استان فارس اظهار داشت: طی مدت فعالیت این شورا بیش از 20 هزار مصوبه شوراهاي استان 13 هزار و 860 مورد توسط شورای استان بررسی شده است.

 

تعلیق 2 شورای شهر در استان فارس

نعمتی در خصوص برخی تخلفات شوراها از جمله شورای شهر صدرا گفت: در حال حاضر تنها 2 شورای شهر صدرا و آباده معلق شده و پرونده شورا و شهرداری فسا نیز در حال رفع مشکل است اما بخش اعظم اعضای شوراهاي شهرستان و روستا بدون مزد و مواجب در حال خدمت به مردم هستند.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر مشکل اصلی ما در صدرا است و ما این شهر را در زمینه تخلفات منطقه‌ای آلوده می‌بینیم و اعتقاد داریم دستگاه قضایی بدون هرگونه اغماضی بايد با متخلفان در شوراها برخورد کند. ما از هیچ تخلفی دفاع نکرده‌ایم و نکته دیگر آن است که در برخورد با تخلفات شوراها گاه شاهد هستیم که برخوردها به صورت سلیقه‌ای است.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8