شنبه, 29 مهر 1396

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمان مطرح کرد:
آب شرب و فضای زیست مناسب؛ اولویت سازمان حفاظت از محیط زیست استان كرمان/25 سال خشكسالی تالاب جازموریان را دچار مشكل كرده است
۱۳۸۵۴
 ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ 
۱۰:۴۲:۳۵

 

صفرزاده با بیان اینکه اولویت سازمان برای مردم آب شرب وفضای زیست مناسب است که بطورجدی دنبال می شود گفت:25سال خشکسالی باعث بروز مشکلاتی در حوزه تالاب جازموریان  شده است که با طرح های ارائه شده این مشکل حل خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، صفرزاده مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمان در جلسه انعقاد تفاهمنامه با شورای استان اظهار داشت: محیط زیست میراث مشترک همه تمدن­هاست و یکی از اهداف اصلی سازمان، حفاظت از این میراث مشترک است و اگر قرار بر توسعه باشد باید اقتصاد و توسعه ای پایدار باشد و حقوق نسل­های آینده حفظ شود.در حوزه محیط زیست مشکلاتی وجود دارد که باید به درستی و درایت مدیریت کرد تا این چالش­ها به تهدید تبدیل نشوند بلکه به فرصت تبدیل شان کنیم.

وی با اشاره به ریزگرد استان کرمان بیان کرد: باید از فرسایش خاک حاصل خیز استان جلوگیری به عمل آوریم. در استان کرمان تخریب تنوع زیستی، تغییرات ژنتیکی، آلودگی صنعتی، فاضلاب ها و پسماندها وجود دارد که امیدواریم با مشورت اعضای محترم شورای اسلامی استان برای حل این معضلات به نقطه مطلوب برسیم.


مدیرکل  حفاظت از محیط زیست تصریح کرد: حفاظت از محیط زیست وظیفه ملی و همگانی است که تمام شهروندان باید حمایت کنند و در شأن مردم نجیب استان کرمان نیست که پسماندها، نخاله های ساختمانی وآلودگی محیط زیست وجود داشته باشد و مردم باید در این زمینه همکاری کنند. ضمن اینکه دستگاه حاکمیتی وسیاست گذاری هستیم اما حوزه ارزشیابی، سازمان ها و نهادها را هم پیگیری می کنیم ونهایتاً همه هدف مشترک داریم و ان این است که بتوانیم کاری در خورشأن نظام انجام دهیم.


صفرزاده درپایان گفت: درحوزه جازموریان7میلیون هکتار حوزه آبریزدارد و مدیریت آن با ورود ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست پیگیری شد و طرح بزرگ مقیاس که طور کشوری دنبال می شود ومنافع ملی و استانی را درهم درنظر می گیرد. اولویت سازمان برای مردم آب شرب وفضای زیست مناسب است که بطورجدی دنبال می شود؛ اما 25سال خشکسالی باعث بروز مشکلاتی در حوزه تالاب جازموریان  شده است  که با طرح های ارائه شده این مشکل حل خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

 

 


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8