شنبه, 29 مهر 1396

فرماندار ارومیه:
اجازه ایجاد شكاف قومی در انتخابات را نخواهیم داد / دشمن در صدد ایجاد شكاف قومی است
۱۳۸۵۰
 ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ 
۹:۵۱:۳۷
حسن‌خانی با بیان اینکه کشورهای منطقه درگیر جنگ قومیتی شده‌ و امنیت و ثبات خود را از دست داده‌اند و اکنون دشمن درصدد است تا جمهوری اسلامی ایران را نیز درگیر اینگونه مسائل کند بیان کرد: اجازه ایجاد شکاف قومی در انتخابات را نخواهیم داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها؛ عباس حسن‌خانی افزود: هیئت اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر ارومیه از 25 اسفند تشکیل می‌شود و توصیه می‌كنيم داوطلبان قبل از ثبت نام در فرمانداری، اول در مراکز پیشخوان دولت نسبت به ثبت نام اقدام کرده و بعد در فرمانداری برای تائید نهایی حضور پیدا کنند.

 

وی يادآور شد: ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامي شهر و روستا از 30 اسفند شروع و تا 6 فروردین سال 96 ادامه دارد و پس از بررسی صلاحیت نامزدها با حضور هیئت نظارت بر انتخابات شوراها، تا پایان مدت قانونی، اسامی تأییدشدگان نهایی و اعلام میشود.

 

فرماندار ارومیه تصریح کرد: در دوره قبل 121 نفر در انتخابات شورای اسلامی شهر ارومیه ثبت نام کرده بودند که در این دوره احتمالاً تعداد ثبت نام کنندگان افزایش دارد و این افزایش در ثبت نام، تأیید صلاحیت را با سختی روبرو خواهد کرد.

 

حسن‌خانی گفت: همه مسئولان و مردم از هر قومی که هستند باید اتحاد و انسجام جامعه را حفظ کنند و کسانی که می‌خواهند بین مردم و قومیت‌ها اختلاف و دودستگی انداخته و به اهداف خور برسند را ناامید کنند.

 

حسن‌خانی همچنین با اشاره به اینکه هیئت نظارت بر انتخابات شورای اسلامی از بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌شود، افزود: نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، عین‌الله شریف‌پور نماینده ماکو و جهان‌بخش محبی‌‌‌‌‌‌‌نیا نماینده میاندوآب در مجلس شورای اسلامی سه فردی هستند که به عنوان هیئت ناظر در استان انتخاب شده‌اند.

 

وی احتمال افزایش تعداد صندوق‌های اخذ رای در این دوره از انتخابات شوراها را نیز بالا دانسته و عنوان کرد: هر روستا یک صندوق اخذ رای محسوب می‌شود و در دوره گذشته یعنی سال ۹۲ تعداد صندوق‌ها ۴۹۹ عدد بود.

 

فرماندار ارومیه همچنین در مورد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مراحل انتخابات ریاست جمهوری از ۱۷ فروردین ماه ۹۶ با دستور وزیر کشور آغاز شده و هیئت‌های اجرایی با هماهنگی هیئت‌های نظارت شورای نگهبان در محل وزارت کشور ثبت‌نام از داوطلبان را انجام خواهند داد.

 

حسن‌خانی با توصیه به نامزدهای انتخابات شورای اسلامی برای ثبت‌نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت و سپس تائید نهایی توسط فرمانداری‌ها، افزود: ۶۷ پیشخوان برای ثبت‌نام در نظر گرفته شده‌است تا از بین آنها کسانی که آمادگی کار در شیفت شب و روزهای تعطیل را دارند، انتخاب شوند.

 

وی همچنین عنوان کرد: برای گرفتن مدرک عدم سوء‌پیشینه داوطلبان می‌توانند به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند.

 

حسن‌خانی تعداد کاربران ثبت‌نام در نظر گرفته شده را ۵۰ نفر خواند و گفت: هر کاندیدا می‌تواند یک ستاد مرکزی و ۵ ستاد منطقه‌ای برای تبلیغات داشته باشد.

 

فرماندار ارومیه گفت: امسال برنامه‌ریزی های منسجمی شده‌است تا با تخلفات صورت گرفته از سوی نامزدها برخورد شود تا شاهد اجحاف در حق دیگر کاندیداها نباشیم.

 

وی افزود: کار فرمانداری در برخورد با متخلفین تنها امحای بنرها و پوسترهای تبلیغاتی نامزدها و در صورت تعدد تخلفات معرفی آنها به دستگاه قضایی است.

 

حسن خانی خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه درگیر جنگ قومیتی شده‌ و امنیت و ثبات خود را از دست داده‌اند و اکنون دشمن درصدد است تا جمهوری اسلامی ایران را نیز درگیر اینگونه مسائل کند.

 

فرماندار ارومیه با اشاره به اینکه ایران در طول تاریخ هیچ‌گونه سابقه ای مبنی بر نسل‌کشی ندارد، گفت: کشورهایی که دست به قتل و کشتار مظلومان و نسل‌کشی می زنند ایران را به نقض حقوق اقوام مختلف محکوم می‌کنند که سخن بیهوده و بی‌اساسی است.

 

فرماندار ارومیه با اشاره به شرایط حساس منطقه و کشور گفت: اجازه هیچ‌گونه ایجاد شکاف قومی در انتخابات را نخواهیم داد.

 

انتهای پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8