شنبه, 29 مهر 1396

    /  2
چمران:
افزودن نام ری و شمیرانات به شورای شهر تهران منتفی است / نام شورای شهر تهران سال آینده تغییر نمی كند
۱۳۸۴۸
 ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ 
۱۵:۵۲:۴۵

رئیس شورای شهر تهران با اشاره اظهارات فرماندار ری مبنی بر تغییر نام شورای شهر تهران، گفت: نام شورا هیچ تغییری در سال آینده نمی‌کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، مهدی چمران در پایان سیصد و سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در جلسه امروز لایحه نرخ کرایه‌های تاکسی در سال آینده مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: در جلسه گذشته نیز اعضای شورای شهر تهران نیز، پیشنهادات خود را در خصوص افزایش کرایه‌های تاکسی مطرح کردند و در جلسه امروز، نهایتاً میزان کرایه‌ها مشخص شد.

 

رئیس شورای شهر تهران با اعلام اینکه در سال آینده، کرایه‌های تاکسی ۱۰ درصد افزایش پیدا می‌کند، گفت: سازمان تاکسی رانی موظف شد طی شش ماه، شرایط لازم را برای دریافت و پرداخت خدمات الکترونیکی و تاکسی‌ها فراهم کند. بنا بر گفته مسئولان سازمان تاکسیرانی قرار است طی بازه زمانی اشاره شده، تمامی تاکسی‌ها مجهز به دستگاه پُز (POS ) بشوند.

 

چمران ادامه داد: همچنین در این جلسه اعتراض فرمانداری تهران نسبت به مصوبه بودجه شهرداری تهران در سال آینده بررسی شد و به هشت بند از اعتراضات فرمانداری پاسخ داده شد و در نهایت به تصویب رسید و این مصوبه بلافاصله برای فرمانداری ارسال خواهد شد.

 

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که مصوبه بودجه شهرداری تهران تا قبل از پایان سال به تصویب برسد تا شهرداری نیز تمهیدات لازم را برای اجرای مصوبه در سال آینده فراهم کند.

 

رییس شورای عالی استان‌ها همچنین به موضوع حسابرس رسمی شورای شهر تهران از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اشاره کرد بیان کرد: این حسابرسی مردود اعلام شد و پیشنهاد شد که موارد تخلفات و قصورات انجام شده در این مجموعه به صورت مکتوب به شهردار تهران اعلام شود و شهردار نیز نتیجه آن را به شورا اعلام کند.

 

چمران همچنین درباره اعتراض فرمانداری نسبت به نام شورای شهر تهران و گنجانده شدن نام «ری» و «شمیرانات» به شورای شهر تهران، اظهار داشت: این موضوع هفته گذشته در هیئت دولت و در کمیسیون شوراها به طور رسمی مطرح شد و بر همین اساس هیچ تغییری در نام شورای شهر تهران در سال آینده نخواهد شد.

پایان پیام/


شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8