شنبه, 29 مهر 1396

رو عنوان : نماینده استان قم در شورای عالی استانها؛
عنوان : رسیدن به شهر ایده آل نیازمند همكاری و همراهی مردم با مسئولین شهری است
کد خبر : ۱۳۵۰۲
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ 
ساعت : ۱۳:۵۰:۴۱

برنامه ریزی، کار علمی و مدیریت صحیح و توجه به محیط زیست از مسائل زیربنایی از راه های رسیدن به شهر ایده آل است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، ماشاء الله سعادتمند نماینده استان قم در شورای عالی استانها با اشاره به دستیابی به شهر ایده آل اظهار داشت: برنامه ریزی، کار علمی و مدیریت صحیح و توجه به محیط زیست از مسائل زیربنایی از راه های رسیدن به شهر ایده آل است و در این میان همکاری و همراهی مردم و مسئولین از الزامات بشمار می رود .

 

نایب رئیس شورای اسلامی استان قم در ادامه اظهار داشت: شهر ایده آل ، آرمان شهر، مدینه فاضله و یوتوپیا در تفکر قدما و فلاسفه ما در طول تاریخ وجود داشته است و بزرگانی چون افلاطون و ارسطو در یونان و فارابی، ابن سینا و خواجه نصیرالدین طوسی در جهان اسلام بعنوان یک آرمان شهر آن را مطرح کرده اند ولی رسیدن به آن را غیرقابل دسترس می دانستند ولی امروز برای رسیدن به این محل زندگی مناسب باید تلاش کنیم و حرکت خود را به آن سمت تنظیم کنیم .

 

سعادتمند با اشاره به شاخصه های یک شهر ایده آل گفت: ما شهر ایده آل را فاقد آلودگی، دارای تاسیسات منظم شهری، معابر وسیع و مرتب و بدون آسیب های اجتماعی می دانیم .

 

وی در همین رابطه افزود: در یک شهر ایده آل مردم با اعماق جان و دل خود به قوانین احترام می گذارند و شهروندان بعنوان یک کار فرهنگی به موضوعات شهری نگاه و شهر را خانه اول خود می دانند فلذا خیلی از مسایل در آن نهادینه شده است .

 

پایان پیام/بازگشت           چاپ چاپ         
 
شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8