شنبه, 29 مهر 1396

رو عنوان : نماینده استان قم در شورای عالی استان ها درحاشیه نمایشگاه شهر ایده آل مطرح کرد:
عنوان : نمایشگاه شهر ایده آل زمینه ای برای رسیدن به الگوهای مدیریت شهری كارآمدتر
کد خبر : ۱۳۵۰۱
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ 
ساعت : ۱۳:۴۸:۴۳

علی قاسمی ورجانی گفت:برگزاری نمایشگاه شهر ایده آل در کیش زمینه ای مناسب برای رسیدن به الگوهای مدیریت شهری کارآمدتر و استفاده بهینه از ظرفیت های بخش خصوصی است .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، علی قاسمی ورجانی نماینده استان قم در شورای عالی استانها در حاشیه هفتمین همایش و نمایشگاه شهر ایده آل در کیش با اشاره به ویژگی های یک شهر ایده آل، عنوان کرد: هر جامعه ای با اتکاء به مفاهیم دینی و فرهنگی خود شهری ایده آل طراحی می کند. و به طور کلی می توان گفت شهری با داران بودن حمل و نقل عمومی گسترده، توجه به توسعه مناطق فقیر نشین و رعایت عدالت، وجود فضاهای سبز متعدد، نبود آلاینده های هوا و ترافیک، وجود اشتغال و تفریح سالم برای جوانان و ... یک شهر ایدآل به حساب می آید که بسیاری از این مقوله ها با دستیابی به یک مدیریت شهری کارآمد دور از دسترس نیست .

 

وی درهمین رابطه افزود: به نظرم از دیگر ملزومات یک شهر ایده آل با توجه به فرهنگ دینی و مذهبی ما وجود مردمانی با اندیشه  های درست و بدون دغدغه های بیهوده و مرمانی صبور و عدالت محور و در یک کلام مردمانی با فرهنگ غنی دینی می باشد و این نکته قابل توجه است که  بسیاری از این ها در گروه برآورده شدن خواسته های مردم و فراهم بودن مواردی است که در بالا ذکر شد .

 

قاسمی ورجانی در ادامه ضمن تشکر از شورای عالی استانها و مسئولین برگزار کننده این همایش اظهار داشت:  خداروشکر با حضور رئیس و اعضای شورای عالی استانها، شوراها و شهرداری های از سراسر کشور، مدیران سازمان ها و شرکت های خصوصی و همچنین سرمایه گذاران متعدد، این دوره از نمایشگاه شهر ایده آل بسیار فعال کار خود را آغاز نموده است .

 

وی در همین رابطه افزود: این همایش زمینه ی مناسبی  است تا صاحب نظران راهکارها و روش های نوین خود را در اختیار شهرداریها و شوراهای اسلامی شهرها قرار دهند تا بتوان به الگوهای مدیریت شهری کارآمدتر و به روزتری  دست یابیم و موانع موجود بر سرراه  استفاده بهینه از ظرفیت بخش خصوصی را برداریم .

 

رئیس شورای اسلامی شهرستان قم در ادامه خواستار تداوم این گونه همایش ها و نشست ها شد و اظهار داشت: امروزه مدیریت شهری از مباحث بسیار با اهمیت محسوب می شود و این مدیریت نیازمند یک فرهنگ سازی مناسب  و ارائه آموزش های تخصصی به متولیان این امر می باشد که این گونه نشست ها در دستیابی به این هدف موثر و مفید می باشد.

 

انتهای پیام/بازگشت           چاپ چاپ         
 
شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8