شنبه, 29 مهر 1396

رو عنوان : نائب رئیس شورای عالی استانها در همایش شهر ایده آل مطرح کرد:
عنوان : زمان و نیازهای انسان 2 عنصر مهم برای شهر ایده آل
کد خبر : ۱۳۴۹۹
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ 
ساعت : ۱۳:۴۳:۴۷

آقائی با بیان اینکه شهر ایده آل بستگی به زمان و نیازهای انسان دارد گفت: نیازها تغییر می کند و قطعا نیازهای کنونی با 20 سال آینده برای داشتن شهر ایده آل فرق خواهد داشت .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، فیروز آقائی نائب رئیس شورای عالی استانها در همایش شهر ایده آل که در جزیره کیش برگزارشد با بیان اینکه با شروع یکجا نشینی و ترک غارنشینی، بشر رو به ترقی و توسعه داشت، اظهار کرد: انسان با یکجا نشینی یک به یک به آرزوهای می رسید.

 

 

وی گفت: افلاطون، ارسطو، ابن سینا، خواجه نصیر طوسی و فارابی درقبل از میلاد هرکدام به زعم خودشان یک نگاه ویژه درمورد شهر ایده آل داشتند.

 

 

نائب رئیس شورای عالی استانها با بیان اینکه ایده آل از نظر فارابی رسیدن به قله سعادت است تصریح کرد: افلاطون و ارسطو بیشترمدینه فاضله را مطرح می کردند؛ یعنی جمع شوند تا تمام مسائل را که از لحاظ اقتصادی واخلاقی در شان انسان است به سمت قله شهر ایده آل حرکت کنند.

 

 

آقائی تعداد اصولی یک شهر ایده آل را حدود 10 شهر که اخیرا نظریه پردازان تا 20 شهر هم عنوان می کنند، دانست و تصریح کرد: شهر ایده آل بستگی به زمان و نیازهای انسان دارد. نیازها تغییر می کند و قطعا نیازهای کنونی با 20 سال آینده برای داشتن شهر ایده آل فرق خواهد داشت .

 

 

وی دبی را یک شهر بزک شده دانست که اصالت خاص خود را ندارد و تاکید کرد: نماهای ساختمان، خیابان های عریض وطویل و مدل های گوناگون می تواند یک شهر را زیبا کند، اما همه این ها منهای اخلاقیات و کرامات انسانی مصنوعی به نظر می رسد.

 

نائب رئیس شورای عالی استانها در پایان سخنان خود درهمایش شهر ایده آل تاکید کرد: یک شهر ایده آل بایستی اخلاقیات را رعایت کند که افراد با آرامش در کنار یگدیگر زندگی کنند و برای رسیدن به شهر ایده آل باید از مهد کودک شروع کرد تا به مقاطع بالا تا فرهنگ لازم با یک پایه و شالوده غنی و قوی رشد کند.

 

انتهای پیام/بازگشت           چاپ چاپ         
 
شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8