شنبه, 29 مهر 1396

رو عنوان : یادداشت /
عنوان : همایش و نمایشگاه شهر ایده آل فرصتی جذاب برای سرمایه گذاران و مدیران شهری
کد خبر : ۱۳۴۹۳
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ 
ساعت : ۱۳:۱۸:۴۳

نشست شهر ایده آل در کیش فرصتی برای ارائه الگوهای شهر ایده آل، انتقال فناوری روز دنیا و دانش در حوزه مدیریت شهری است

 

  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها ایجاد زمینه لازم در جهت هم افزایی علمی در مسیر تحقق شهر ایده آل و ارتقاء سطح دانش کیفی در خصوص بهره برداری بهینه از ظرفیت های موجود، بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته، به حداقل رساندن زمینه های خطرخیزی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات به شهروندان از اهداف برگزاری نمایشگاه و همایش یاد شده است.

  

 

بدون شک اینگونه نشست ها، بستر مناسبی را برای توسعه همه جانبه شهرها ایجاد خواهد کرد و استمرار آن جایگاه مدیریت شهری را در برنامه های توسعه کشور تعریف خواهد کرد.

 

 

برگزاری پنل های تخصصی و بررسی چالش های پیش رو، در زمینه های حاکمیت شهری، مدیریت شهری، گردشگری، فضای سبز، صنایع دستی، فناوری اطلاعات و نقش آن در شهرداری ها، مدیریت بحران و دیگر موارد از موضوعاتی است که در این زمینه به طرح و بحث خواهند پرداخت.

 

 

حضور رئیس و اعضای شورای عالی استان ها ، شوراها، شهرداران و مدیران شهری در هفتمین دوره و حمایت شورای عالی استان ها از این همایش از جمله موارد قابل توجهی است که سبب اهمیت این دوره شده است.

 

 

این نمایشگاه در زمینه خدمات شهری، زیباسازی فضای سبز، آتش نشانی، حمل و نقل و ترافیک، مبلمان شهری، نورپردازی و دیگر خدمات مرتبط با مدیریت شهری، خصوصا ماشین آلات و تجهیزات وابسته عرضه و به نمایش گذاشته خواهد شد.

  

 

حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در هفتمین دوره نمایشگاه شهر ایده آل فرصت مناسبی برای استفاده شهرداران از فرصت های جذب سرمایه خواهد بود و همچنین زمینه مناسبی برای ارائه طرح های سرمایه گذاری از سوی شهرداری ها و شوراها خواهد بود.

 

حضور سرمایه گذاران به عنوان مکمل اجرایی طرح های زیر ساختی در شهرداری ها می تواند  در شکوفایی اقتصاد شهری و سرعت و کیفیت خدمات موثر باشد و در آینده نقش بسزایی را ایفا کند.

  

 

اجلاس شهرداران و شوراها 2016 در تیرماه، نشست هم اندیشی شوراها و شهرداران در نحوه جذب سرمایه گذاران در 15 آذرماه و همایش و نمایشگاه شهر ایده آل در کیش ضرورت حضور شوراها را در عرصه مدیریت شهری و شکوفایی آن دوچندان کرده است.

 

 

شوراها و شهرداران به این باور رسیده اند که می توان با اتکا به درآمد های محلی، همیاری و همراهی مردم و حضور و مشارکت بخش خصوصی شهرداری را مدیریت کرد و حجم قابل توجهی از خدمات را انجام داد.

  

 

همانگونه که بارها اعلام شده است هیچگونه منع قانونی در جذب سرمایه و سرمایه گذار در برنامه های عمران و خدمات شهری وجود ندارد بنابراین امید است با تسهیل در روند عملیاتی کردن برنامه ها و بهبود شرایط جذب سرمایه مشارکت بیشتری را در انجام پروژه های زیرساختی شاهد باشیم.

  

 

از این رو با توجه به حضور سرمایه گذاران خارجی در اجلاس جهانی و شهرداران 2016، اشتیاق مدیران در ارائه راه کارهای اجرایی و طی فرایند های قانونی در نحوه جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و ورود شورائیان به هفتمین همایش و نمایشگاه شهر ایده آل می طلب برنامه جامعی برای تداوم این روند طراحی شود.

 

امید است با حمایت مجموعه مدیران مرتبط در زمینه مدیریت شهری، خصوصا شورائیان شاهد آن باشیم.

 

گفتنی است همایش و نمایشگاه شهر ایده آل از 27 الی 30 آذر ماه با حمایت شورای عالی استان ها در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

 

پایان پیام/بازگشت           چاپ چاپ         
 
شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8