شنبه, 29 مهر 1396

رو عنوان : رئیس اداره تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی:
عنوان : تهیه نقشه راه سرمایه گذاری توسط شهرداران لزوم جذب سرمایه شهری است/ قانون تضامین سرمایه گذاری ایران یكی از بهترین قانون های منطقه است
کد خبر : ۱۳۴۶۴
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ 
ساعت : ۱۵:۲۲:۲

فرجی گفت: شوراها و شهرداران باید برای استان و شهر خود نقشه راه سرمایه گذاری تهیه کنند تا ما بتوانیم با استناد  به آن از اولویت های استانی آگاه باشیم و سرمایه گذاران را متناسب با این اولویت ها راهنمایی کنیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها مریم فرجی رئیس اداره تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی در نشست هم اندیشی سرمایه گذاری شهرداران و شوراهای اسلامی مراکز استان ها که در روز دوشنبه 15 آذر در برج میلاد تهران برگزار شد، با بیان اینکه تضامینی که به سرمایه گذاران باید ارائه شود بسیار مهم است اظهار داشت: قانون تضامین سرمایه گذاری در ایران یکی از بهترین قوانین موجود در منطقه خاورمیانه، شمال آفریقا و کشورهای حوزه cis (کشورهای مستقل همسود) است که خدمات قابل توجهی را به سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد.

 

فرجی با بیان اینکه سازمان سرمایه گذاری ایران تنها سازمان موجود برای تشویق سرمایه گذاران در کشور است گفت: این سازمان با وجود اینکه در بدنه دولت قرار دارد برای حفظ حقوق سرمایه گذار ایجاد شده است بنابراین نوع تعامل سازمان با ارگان ها و نهاد های دیگر حفظ حقوق سرمایه گذار خارجی است.

 

رئیس اداره تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی موضوع مشوق ها را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: مشوق ها در تصمیم گیری سرمایه داران بسیار مهم است و به باور کارشناسان خارجی مشوق های موجود در ایران بسیار بیشتر از کشورهای دیگر است.

 


وی ادامه داد: عدم اطلاع دقیق از مشوق ها و عدم اطلاع رسانی و ارائه مشوق های موجود به طرف خارجی در مذاکرات باعث مسکوت ماندن این جذابیت ها شده است.

 

فرجی با بیان اینکه هیچ محدودیتی در درصد مشارکت سرمایه گذاری خارجی وجود ندارد گفت: سرمایه گذاران خارجی می توانند تا 100 درصد پروژه را در ایران تملک کرده و از آن کسب سود کنند.

 

رئیس اداره تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی با بیان اینکه در دوران تحریم ها مشکلاتی برای سرمایه گذاران خارجی وجود داشت تصریح کرد: خوشبختانه اکنون این مشکلات برطرف شده است و سرمایه گذاران می توانند به راحتی تبادلات مالی را انجام دهند.

 

وی افزود: دولت می تواند در تامین بخشی از منابع مالی پروژه مشترک را تامین نماید و با حمایت های خود زمین ارزان قیمت، کمک به ایجاد زیرساخت های مورد نیاز، و مشوق ها و معافیت های مالیاتی را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد.

 

فرجی همچنین اضافه کرد: کارآفرینان ایرانی نیز اگر با سرمایه گذار خارجی فعالیت مشترکی داشته باشند می توانند از مشوق های مالیاتی استفاده کنند.وی در خصوص ورود مدیریت شهری به بحث جذب سرمایه گذار خارجی گفت: شوراها و شهرداران باید پروژه های جذاب برای سرمایه گذار خارجی تعریف کنند و طرح توجیهی این پروژه ها را برای ما ارسال کنند. بعد از دریافت این طرح ها ما از طریق سفرای ایران در کشورها مختلف و هیات های سیاسی و اقتصادی ایران برای این طرح ها بازار یابی می کنیم.فرجی تهیه نقشه راه سرمایه گذاری را مهم ارزیابی کرد و توضیح داد: شوراها و شهرداران باید برای استان خود نقشه راه سرمایه گذاری تهیه کنند تا ما بتوانیم با استناد  به آن از اولویت های استانی آگاه باشیم و سرمایه گذاران را متناسب با این اولویت ها راهنمایی کنیم.


پایان پیام/بازگشت           چاپ چاپ         
 
شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8