شنبه, 29 مهر 1396

رو عنوان : معاون اجرایی اداری شورای عالی استان ها در نشست هم اندیشی سرمایه گذاری شوراها و شهرداران:
عنوان : شوراها و شهرداران هیچ محدودیت قانونی برای جذب سرمایه گذار ندارند
کد خبر : ۱۳۴۶۳
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ 
ساعت : ۱۵:۲۰:۷

روشناسی با استناد به ماده بندها 2 تا 34 ماده 71 قانون شوراها گفت: در این قانون بر سرمایه گذاری و جذب سرمایه توسط شوراها و شهرداران اشاره شده است و با استناد به این ماده مدیریت شهری هیچ محدودیت قانونی برای جذب سرمایه گذار ندارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها منصور روشناسی در نشست هم اندیشی سرمایه گذاری شهرداران و شوراهای اسلامی مراکز استان ها که در روز دوشنبه 15 آذر در برج میلاد تهران برگزار شد، ضمن ابراز خشنودی از برگزاری چنین نشست هایی گفت: تشکیل دبیرخانه کلانشهرها  بسیار خوب است و می تواند کمک زیادی به توسعه شهرها کند.


روشناسی با اشاره به پیشنهاد یکی از شرکت کنندگان مبنی بر طرح الزام آور سازمان سرمایه گذاری به شهرداری ها برای ارائه طرح های سرمایه گذاری به این سازمان گفت: هیچ قانونی نمی تواند شهرداری ها را ملزم به ارائه طرح در جذب سرمایه گذاری ها بکند.


معاون اجرایی اداری شورای عالی استان ها ادامه داد: موضوع سرمایه گذاری بسیار حیاتی است و جذب سرمایه گذار برای حرکت دادن جامعه و اقتصاد کشور بسیار مهم است.


وی با اشاره به برگزاری اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 تصریح کرد: تشکیل میزهای سرمایه گذاری در حاشیه این اجلاس و علاقه شورائیان و شهرداران به شرکت در این میزها باعث شد که ما با سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران و سازمان سرمایه گذاری اقتصادی و فنی ایران رایزنی کردیم تا برای توسعه این نشست ها کمک کنند.


روشناسی سرمایه گذاری را دارای جنبه های حقوقی، علمی و فنی دانست و توضیح داد: جنبه علمی بحث که توسط کارشناسان محترم در این نشست تبیین شد که رضایت بخش بود.


معاون اجرایی اداری شورای عالی استان ها ادامه داد: با توجه به تشکیل دبیرخانه کلانشهرها ما به جد پیگیر این مسئله هستیم و به سادگی از کنار این مهم عبور نخواهیم کرد.


وی با اشاره به جنبه حقوقی جذب سرمایه گذار خارجی توسط شوراها و شهرداری ها گفت: ما در این زمینه هیچ مشکل قانونی و حقوقی نداریم که در این زمینه ماده 71 (از بند 2 تا 34) شوراها تماما بر سرمایه گذاری، جذب سرمایه گذار و مشارکت سرمایه گذار و مردم اشاره دارد.


روشناسی با بیان اینکه هیچ نگرانی از بابت مواد قانونی در خصوص جذب سرمایه گذار وجود ندارد تصریح کرد: ما با استناد به قوانین شوراها و شهرداری ها می توانیم در این حوزه ورود کنیم و از نظر قانونی این اختیار را داریم.


معاون اجرایی اداری شورای عالی استان ها افزود: هر چند ما نباید به فساد های مالی و اخلاقی و پولشویی در این سرمایه گذاری ها بی توجه باشیم و باید با حساسیت زیاد نسبت به این مسائل اقدام به جذب سرمایه کنیم.

وی با اشاره به برنامه های 5 ساله شهرداری ها گفت: شهرداری ها باید در برنامه های 5 ساله خود توجه خاصی به جذب سرمایه داشته باشند هرچند که برخی از شهرداری ها پروژه های مشارکتی را در برنامه های خود تعریف کرده اند.


روشناسی با تاکید بر اینکه خواسته های مردم در مدیریت شهری متبلور می شود، اضافه کرد: مردم خواسته های خود را به شوراها و شهرداری ها ارجاع می دهند بنابراین شوراها و شهرداری ها باید به تمام استان خصوصا روستا ها توجه کنند و از ظرفیت های روستا استفاده نمایند.

معاون اجرایی اداری شورای عالی استان ها با بیان اینکه دبیرخانه شورای عالی استان ها آماده کمک به شوراها و شهرداران سراسر کشور است تصریح کرد: بنابراین شوراها و شهرداران می توانند طرح هایی که برای جذب سرمایه گذاری دارند را به صورت مکتوب برای ما ارسال کنند و ما بعد از بررسی نقص های حقوقی و قانونی آن را برطرف نماییم.

 

گفتنی است شورای استان بندرعباس میزبانی نشست هم اندیشی ماه آینده را بر عهده گرفت.

 

پایان پیام/بازگشت           چاپ چاپ         
 
شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8