شنبه, 29 مهر 1396

رو عنوان : مشاورعالی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران
عنوان : لزوم انتخاب پروژه های مناسب برای كاستن زیان دهی/ تكمیل و نگهداری پروژه های موجود یك اصل است
کد خبر : ۱۳۴۶۲
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ 
ساعت : ۱۵:۱۷:۳۱

طاهرفرد با بیان اینکه باید پروژه ها نیاز سنجی شود گفت: نباید به سمت پروژه های نمایش حرکت کنیم و با تحمیل هزینه زیاد پروژه ها را ناتمام جا بگذاریم. باید با انتخاب پروژه های مناسب از زیان دهی پروژه ها بکاهیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، کوروش طاهرفرد مشاورعالی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در نشست هم اندیشی سرمایه گذاری شهرداران و شوراهای مراکز استان ها که صبح امروز( دوشنبه) در برج میلاد برگزار شد با اشاره به اینکه کمبود منابع مالی درتمام دنیا وجود دارد اظهارداشت: این مشکل مختص کشورما نیست؛ بنابراین ما باید بعد از شناسائی پروژه بتوانیم منابع مالی آن را پیش بینی کنیم.

 

وی مشکل اصلی را در شناسائی پروژه دانست و گفت: ما پروژه های را بیشتر از منابع مالی خود پیش بینی می کنیم و نمی توانیم آن را تکمیل کنیم. این مشکل حتی دردولت نیز وجود دارد و نیمه کار به دولت بعدی منتقل می شود.

 

مشاورعالی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برای حل این عدم توازن پیش بینی نیاز واقعی را پیشنهاد کرد وافزود: با ایجاد منابع بیشتر می توانیم آن را تکمیل کنیم و با افزایش بهره وری و کاهش اتلاقف سرمایه مشکلات کمبود مالی را کاهش دهیم.

 

طاهرفرد با بیان اینکه باید پروژه ها نیاز سنجی شود بیان کرد: ما نباید به سمت پروژه های نمایش حرکت کنیم و با تحمیل هزینه زیاد پروژه ها را ناتمام جا بگذاریم.ما باید با انتخاب پروژه های مناسب از زیان دهی این پروژه ها بکاهیم.

 

وی تاکید کرد: سابقه کشورهای توسعه یافته نشان می دهد که مدت زیادی طول می کشد که پروژه تصویب شود اما درزمان تصویب به سرعت تکمیل می شود ولی در کشورما بر عکس این رویه است.

 

مشاورعالی سازمان سرمایه گذاری با اشاره به طرح های شهری گفت: طرح های شهری به دو بخش کوچک و ساده و بزرگ و پیچیده تقسیم می شوند. بنابراین طرح دومی مستلرم مطالعات دقیق و متناسب است. میتوانیم از مشکلات پروژه های گذشته درس بگیریم و ایرادات پروژه های قبلی را تکرارنکنیم.

 

طاهر فرد با بیان اینکه راه اندازی طرح های جدید الزامی ندارد، تاکید کرد: تکمیل ونگهداری پروژه های موجود یک اصل است وتازمانی که ما می توانیم این کار را انجام دهیم نباید به فکر راه اندازی پروژه جدید باشیم.

 

وی با تاکید بر اینکه ما باید منابع درآمدی متعددی باشیم خاطر نشان کرد: برای انجام یک پروژه بایستی منابع متعددی را پیش بینی کنیم تا مشکلی پیش نیایدو همچنین نباید در وضعیت اقتصادی کشور به دولت فشار آوریم و از دولت بخواهیم. 

 

 

انتهای پیام/بازگشت           چاپ چاپ         
 
شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8