شنبه, 29 مهر 1396

رو عنوان : مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران:
عنوان : نبود تضمین از مشكلات سرمایه گذاری شهری /شهرداری ها به درآمد ساخت و ساز تكیه نكنند
کد خبر : ۱۳۴۵۹
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ 
ساعت : ۱۴:۳۰:۲۵

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران و دبیر کمیته سرمایه گذاری کلان شهرها گفت: برخی قوانین دست و پاگیر و همچنین نبود تضمین برای سرمایه گذار از مشکلات سرمایه گذاری در شهرداری هاست.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، محسن ترک آبادی مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران در نشست هم اندیشی سرمایه گذاری شهرداران و شوراهای مراکز استان ها که صبح امروز( دوشنبه) در برج میلاد برگزار شد،با بیان مطب فوق اظهارداشت: این موضوع به ویژه در سرمایه گذاری های بزرگ ، بیشتر دیده می شود.

 

 

وی تاکید کرد: وظیفه اصلی شهرداری ها ، نگهداری شهر است که مانند یک موجود زنده است و این موجود زنده با توجه به داشتن زیرساخت های متعدد شهری به نگاهداری نیاز دارد .

 

 

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران ادامه داد: همچنین تکیه نکردن شهرداری ها بر درآمد از طریق ساخت و ساز به عنوان درآمدهای پایدار شهرداری نیز از دیگر موضوعاتی است که در نشست هم اندیشی سرمایه گذاری شهرداران و شوراهای مراکز استان ها به آن پرداخته می شود .

 

ترک آبادی ابراز امیدواری کرد که برگزاری این چنین نشست ها، زمینه ای برای تبادل نظر و شناخت راهکارهای مناسب در جهت توسعه و سرعت بخشیدن به سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران باشد.

 

وی ابراز امیدواری کرد که این نشست دستاوردهای خوبی داشته باشد و شوراهای اسلامی هم بتوانند گام های موثری در زمینه توسعه شهری بردارند .

 

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت ها در بودجه مصوب شورای شهر در سال 95 را شاهد بودیم که خوشبختانه همکاری خوبی با شهرداری ها و شورای شهر تهران در زمینه توسعه زیرساخت های شهری انجام شد .

 

ترک آبادی ادامه داد : استفاده از بلیت الکترونیکی و همچنین قراردادهای استحصال از خاک که توسط سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران انجام شد از این جمله است .

 

وی با اشاره به برگزاری این نشست، گفت: جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و همچنین تامین درآمد پایدار شهرداری ها و شناسایی موانع برای سرمایه گذاری از جمله موضوعاتی است که در این نشست مطرح می شود.

 

 

انتهای پیام/بازگشت           چاپ چاپ         
 
شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8